10/11/2013 - Τουρνουά Μπασκετ Μίνι και Προμίνι

Πολύ επικοδομητική ήταν η εβδομάδα που πέρασε για το μπάσκετ του Απόλλωνα.
Ολα μας τα τμήματα, ανεξαιρέτως, έκαναν νικηφόρους αγώνες παίρνοντας τα ροζ φύλλα των αντίστοιχων αγώνων που συμμετείχαν.

Τελευταία στη συγκομιδή βαθμών, τα τμήματα των μικρών μπασκετμπολιστών μας Μίνι & Προμίνι.

Η μεν ομάδα των Μίνι, κατάφερε να πετύχει μία πολύ άνετη εκτός έδρας νίκη απέναντι στην ομάδα του Οιωνού με σκορ 10-66 (5-27 ημιχ).
Τα παιδιά ήταν συνέχεια πολύ μπροστά στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, επιβάλλοντας στον Οιωνό το δικό τους ρυθμό παιχνιδιού.

Η δε ομάδα των Προμίνι, σε έναν αρκετά δύσκολο αγώνα (που κράτησε σχεδόν 2 ώρες!!!!), κατάφερε να επικρατήσει οριακά απέναντι στην πολύ καλή ομάδα των Αγ. Αναργύρων (με την οποία ισοβαθμούσαν) με σκορ 51-48.
Στο 1ο ημίχρονο, η φιλοξενούμενη ομάδα ήταν συνέχεια μπροστά στο σκορ (+7) με την ομάδα του Απόλλωνα στη λήξη του 2ου δεκαλέπτου να καταφέρνει να περάσει μπροστά στον πόντο (34-33). Το 2ο, όμως ημίχρονο, βρήκε την ομάδα μας να μπαίνει πολύ δυνατά στο παιχνίδι (+5) και να καταφέρνει τελικά να πάρει τη νίκη μένοντας μόνη της στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΜΑΣ ΤΑ ΤΜΗΜΑΤΑ (ΠΑΙΚΤΕΣ & ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ) ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΧΑΡΙΣΑΝΕ!!!!!