6/11/2013 - Πρωτάθλημα Παίδων και Εφήβων Β' Κατηγορίας 3ος Όμιλος

Μετά τη χθεσινή νίκη της αντρικής μας ομάδας, το σερί των νικών συνεχίστηκε τόσο για το παιδικό όσο και για το εφηβικό μας τμήμα.
Και οι δύο ομάδες μας κατάφεραν να πάρουν τα ροζ φύλλα αγώνα απέναντι στις αντίστοιχες ομάδες του Τυφώνα.

Το μεν παιδικό μας τμήμα, με αρκετά μικρότερης ηλικίας παιδιά μέσα στην ομάδα, και αρκετή αστοχία στην αρχή (ειδικά στο 1ο δεκάλεπτο το σκορ κρατήθηκε σε υπερβολικά χαμηλά επίπεδα), κατάφερε να επιβληθεί στην αντίπαλη ομάδα με σκορ 42-26. Τα παιδιά ήταν συνέχεια μπροστά στο σκορ και ειδικά από το 2ο δεκάλεπτο και μετά έδωσαν το δικό τους ρυθμό στο παιχνίδι μεγαλώνοντας τη διαφορά.
Τα δεκάλεπτα του αγώνα ήταν : 6-3, 18-9 (ημιχ.), 30-16 & 42-26

Το δε εφηβικό μας τμήμα, συνάντησε αρκετές δυσκολίες και ειδικά στο 1ο δεκάλεπτο έδειχνε να μην ελέγχει το παιχνίδι. Στο 2ο δεκάλεπτο παίζοντας καλύτερα στην άμυνα κατάφερε να ισορροπήσει το παιχνίδι, κάτι που φάνηκε στο ότι η αντίπαλη ομάδα έβαλε μόνο ένα καλάθι. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η μία ομάδα κυνηγούσε την άλλη στο σκορ και η διαφορά πήγαινε για κάποια λεπτά συνέχεια στον πόντο, μέχρι που η ομάδα μας κατάφερε να πάρει μια μικρή διαφορά και να φτάσει στη νίκη με σκορ 38-31.
Τα δεκάλεπτα του αγώνα ήταν : 4-12, 13-14 (ημιχ.), 26-29 & 38-31