5η ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΗ ΝΙΚΗ ΤΩΝ ΠΑΙΔΩΝ ΣΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ

Το σερί νικών της παιδικής ομάδας του Απόλλωνα συνεχίζεται, με τη νίκη επί του Σπόρτινγκ με σκορ 47-35. Το ξεκίνημα του αγώνα ήταν εκρηκτικό για την ομάδα μας που προηγήθηκε με 21-10 στο πρώτο δεκάλεπτο . Η σταθερά καλή απόδοση στην άμυνα και ο έλεγχος του ρυθμού, δεν επέτρεψαν στο Σπόρτιγκ να πλησιάσουν στο σκορ με αποτέλεσμα το ημίχρονο να κλείσει με 27-18.

Στο ξεκίνημα του Β’ ημιχρόνου οι αντίπαλοι προσπάθησαν με πιεστικές άμυνες σε όλο το γήπεδο να μειώσουν τη διαφορά  χωρίς αποτέλεσμα, και εάν είχαν αποφευχθεί κάποια επιπόλαια λάθη, η έκταση του σκορ θα ήταν ακόμα μεγαλύτερη. Σε εξαιρετική βραδιά ο Πλούταρχος Νασόπουλος σκόραρε 26 πόντους με 3 τρίποντα. Όλα τα παιδιά που αγωνίστηκαν πάλεψαν με πάθος και ενθουσιασμό στην άμυνα, και έχουν σημαντικό μερίδιο στη νίκη. Η προσπάθεια για την πρόκριση στην επόμενη φάση, περνάει από το Ψυχικό την Τρίτη 14/1.