ΣΑΝ ΤΥΦΩΝΑΣ ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΤΣ ΣΑΡΩΝΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΠΗΓΑΣΟ Η ΑΝΔΡΙΚΉ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΒΟΛΕΪ

Σαν τυφώνας πέρασε η ανδρική ομάδα βόλεϊ του Απόλλωνα από το ΜΕΤΣ, σαρώνοντας στο ντέρμπι του Α΄ Ομίλου τον ΑΠΣ ΠΗΓΑΣΟ με 3-0 σετ.
Τον αγώνα παρακολούθησαν αρκετοί φίλαθλοι, μεταξύ των οποίων και διεθνείς διαιτητές, όπως επίσης διεθνείς ήταν και οι διαιτητές που διηύθυναν τον αγώνα μεταξύ των δύο ομάδων για την 7η Αγωνιστική.
Εδώ θα πρέπει να ευχαριστήσουμε τα παιδιά της Αναγέννησης, για τη συγκλονιστική τους  παρουσία και στήριξη της ομάδας μας καθ΄ όλη τη διάρκεια του αγώνα.
Στα αγωνιστικά τώρα:

Αποτέλεσμα 0-3 (18-25,21-25,21-25)

Παρά την παρουσία ενός εκ των κορυφαίων αθλητών στην ιστορία του ελληνικού volley, του Μάριου Γκιούρδα, στο ρόστερ των αντιπάλων, η ομάδα μας τα πήγε εξαιρετικά!
Η προσθήκη του Γκιούρδα έγινε μεσούσης της περιόδου αλλά αυτο δε στάθηκε ικανό να επηρεάσει καθόλου την ομάδα, η οποία διατήρησε το αήττητο και έφτασε στην 18η νίκη σε 18 αγωνιστικές.
Το παιχνίδι με το δεύτερο της κατηγορίας Πήγασο μόνο ντέρμπι δε μπορεί να χαρακτηριστεί εκ των υστέρων! Η νίκη ήρθε εύκολα με 3-0 σετ σε 69 λεπτά.
Απόλυτα προσηλωμένη στην τακτική της η ομάδα δεν έδωσε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον αντίπαλο.

Προπονητης: Νικηφορίδης Κώστας.
Βασικοί: Χριστοφοράκης, Δημητρίου,Χριστοδούλου,Θεοδόσης,Καραγιώργος,Γεωργίου, Σιόλας(λ), Χριστιανάκης(λ)