ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΠΣΑ Η ΟΜΑΔΑ ΠΑΙΔΩΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝΑ

ΤΕΛΙΚΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΕΠΣΑ ΠΑΙΔΩΝ

Γ.Σ. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 0 - 1

Παρουσία πολλών φιλάθλων χθες στο γήπεδο του Πανιώνιου, η ομάδα  ποδοσφαίρου παίδων του Απόλλωνα, αντιμετώπισε την αντίστοιχη ομάδα του Πανιωνίου στον τελικό αγώνα πρωταθλήματος ΕΠΣΑ, νικώντας την με 1-0.
     Το παιχνίδι είχε από την αρχή διακυμάνσεις, χωρίς μεγάλες διαφορές μεταξύ των ομάδων.
     Ο Πανιώνιος στο πρώτο ημίχρονο είχε τρία δοκάρια, αλλά και τα παιδιά τα δικά μας έκαναν αρκετές ευκαιρίες και αν ήταν πιο ομαδικοί θα είχαν σκοράρει νωρίτερα.
     Το γκολ για την ομάδα μας ήρθε στο 37΄ με ένα καταπληκτικό σουτ  ρουκέτα του Μπιράκου έξω από τη μεγάλη περιοχή.
      Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανιώνιος ανέβασε στροφές όπως ήταν αναμενόμενο, αλλά τα παιδιά του Απόλλωνα έδειξαν μεγάλο πάθος, αγωνιστικότητα και μέταλλο πρωταθλητή και πήραν μία νίκη που τους ανέδειξε πρωταθλητές.
      Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλους όσους εργάστηκαν σκληρά γι΄ αυτό το αποτέλεσμα: Στον πρόεδρο Παν. Καταβέλο που παρακολουθεί σε 24ωρη βάση όλες τις ομάδες του Συλλόγου, τον Γενικό Αρχηγό Μάνο Δημητρίου που έχει μετατρέψει το γήπεδο σε δεύτερο σπίτι για να ελέγχει την πρόοδο όλων των τμημάτων, τον προπονητή της ομάδας Μαυρίδη Κυριάκο και το Διευθυντή όλων των τμημάτων υποδομής ποδοσφαίρου του Γ.Σ. Απόλλωνα Γιάννη Θεοχαρίδη.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

Ο πρόεδρος του Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ Παν. Καταβέλος  σηκώνει το κύπελλο ΕΠΣΑ 2013 - 2014, που κέρδισε επάξια η ομάδα Παίδων του Συλλόγου.