ΠΟΛΟ Αντρικό - Πρόγραμμα


                                                                                                                                                














http://koe.org.gr/


ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ 

 
Η κλήρωση του πρωταθλήματος της Α1 Ανδρών 2017-2018

20.09.2017


Η ΚΟΕ σας παρουσιάζει το αποτέλεσμα της κλήρωσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 κατηγορίας Ανδρών της περιόδου 2017-2018, με τις ενδεικτικές ημερομηνίες από τις οποίες κάποιες μπορεί να αλλάξουν ανάλογα με τις υποχρεώσεις των ελληνικών ομάδων στα ευρωπαϊκά κύπελλα, ή και λόγω των υποχρεώσεων των Εθνικών μας ομάδων. Η κλήρωση έγινε το μεσημέρι της Τετάρτης 20/9 στο ξενοδοχείο "London" της Γλυφάδας.

Αναλυτικά:


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ Α1 ΑΝΔΡΩΝ 2017-2018:


Α' ΓΥΡΟΣ


1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 14/10 


ΠΑΟΚ …… ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ …… ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ …… ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ …… ΟΦΗ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ …… ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ …… ΝΟ ΧΙΟΥ

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 21/10


ΠΑΟΚ …… ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ …… ΝΟ ΧΙΟΥ
ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ …… ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΟΦΗ …… ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ …… ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ …… ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 25/10


ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ …… ΟΦΗ
ΝΟ ΧΙΟΥ …… ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ …… ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ …… ΠΑΟΚ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ …… ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ …… ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 4/11


ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ …… ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΠΑΟΚ …… ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ …… ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ …… ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΟΦΗ …… ΝΟ ΧΙΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ …… ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 11/11

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ …… ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΝΟ ΧΙΟΥ …… ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ …… ΟΦΗ
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ …… ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ …… ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ …… ΠΑΟΚ

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 25/11

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ …… ΝΟ ΧΙΟΥ
ΠΑΟΚ …… ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ …… ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ …… ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ …… ΟΦΗ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ …… ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 2/12


ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ …… ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ …… ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΝΟ ΧΙΟΥ …… ΠΑΟΚ
ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ …… ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΟΦΗ …… ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ …… ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 9/12

ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ …… ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ …… ΟΦΗ
ΠΑΟΚ …… ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ …… ΝΟ ΧΙΟΥ
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ …… ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ …… ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 16/12


ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ …… ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ …… ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ …… ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΝΟ ΧΙΟΥ …… ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ …… ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΟΦΗ …… ΠΑΟΚ

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 20/12


ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ …… ΝΟ ΧΙΟΥ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ …… ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ …… ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΠΑΟΚ …… ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ …… ΟΦΗ
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ …… ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 5/1


ΟΦΗ …… ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ …… ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ …… ΠΑΟΚ
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ …… ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ
ΝΟ ΧΙΟΥ …… ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ …… ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

Β' ΓΥΡΟΣ
 

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 13/1

ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ …… ΠΑΟΚ
ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ …… ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ …… ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΟΦΗ …… ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ …… ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΝΟ ΧΙΟΥ …… ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 27/1

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ …… ΠΑΟΚ
ΝΟ ΧΙΟΥ …… ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ …… ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ …… ΟΦΗ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ …… ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ …… ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 3/2

ΟΦΗ …… ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ …… ΝΟ ΧΙΟΥ
ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ …… ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΠΑΟΚ …… ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ …… ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ …… ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 7/2

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ …… ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ …… ΠΑΟΚ
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ …… ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ …… ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ
ΝΟ ΧΙΟΥ …… ΟΦΗ
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ …… ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 24/2

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ …… ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ …… ΝΟ ΧΙΟΥ
ΟΦΗ …… ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ …… ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ …… ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΠΑΟΚ …… ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 3/3

ΝΟ ΧΙΟΥ …… ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ …… ΠΑΟΚ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ …… ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ …… ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΟΦΗ …… ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ
ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ …… ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 23/3
 

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ …… ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ …… ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΠΑΟΚ …… ΝΟ ΧΙΟΥ
ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ …… ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ …… ΟΦΗ
ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ …… ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 31/3


ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ …… ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ
ΟΦΗ …… ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ …… ΠΑΟΚ
ΝΟ ΧΙΟΥ …… ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ …… ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ …… ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 14/4


ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ …… ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ …… ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ …… ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ …… ΝΟ ΧΙΟΥ
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ …… ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΠΑΟΚ …… ΟΦΗ

21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 21/4

ΝΟ ΧΙΟΥ …… ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ …… ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ …… ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ …… ΠΑΟΚ
ΟΦΗ …… ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ …… ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 28/4
 

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ …… ΟΦΗ
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ …… ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΠΑΟΚ …… ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ …… ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ …… ΝΟ ΧΙΟΥ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ …… ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ



Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής

Πηγή: http://koe.org.gr/


ΚΛΗΡΩΣΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ



Σήμερα Πέμπτη 3 Νοεμβρίου, έγινε στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας ανδρών (α’ φάση) στο οποία συμμετέχει ο Σύλλογος μας.

Στην Α’ Φάση (σύστημα εδρών με δύο γύρους), οι δύο Όμιλοι είναι:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΓΣ Περιστερίου, ΝΟ Χανίων, Απόλλων Σμύρνης, ΟΦΗ, Νηρέας Χαλανδρίου, Ηλυσιακός, Ιωνικός Νίκαιας ΝΟ Ρεθύμνου
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΓΣ Ηλιούπολης, ΟΥΚ Βόλου, Μίλων, Νηρέας Γέρακα, ΝΕ Πατρών, Νίκη Βόλου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΝΟ Χαλκίδας
Αναλυτικά το πλήρες πρόγραμμα με τις ημερομηνίες διεξαγωγής των αγώνων του Νότιου Ομίλου (Α’) της Α2 υδατοσφαίρισης Ανδρών (Α’ ΦΑΣΗ) είναι :
1η Αγωνιστική (08/01) / 8η Αγωνιστική (19/03)
ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Ρεθύμνου
ΓΣ Απόλλων Σμύρνης – Ηλυσιακός
ΝΟ Χανίων – Ιωνικός
ΟΦΗ – Νηρέας Χαλανδρίου

2η Αγωνιστική (15/01) / 9η Αγωνιστική (26/03)
ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Χανίων
ΝΟ Ρεθύμνου – Νηρέας Χαλανδρίου
Ηλυσιακός – ΟΦΗ
Ιωνικός – ΓΣ Απόλλων Σμύρνης

3η Αγωνιστική (22/01) / 10η Αγωνιστική (02/04)
Νηρέας Χαλανδρίου – Ηλυσιακός
ΟΦΗ – Ιωνικός
ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου
ΓΣ Απόλλων Σμύρνης – ΓΣ Περιστερίου

4η Αγωνιστική (29/01) / 11η Αγωνιστική (23/04)
Ιωνικός – Νηρέας Χαλανδρίου
ΓΣ Περιστερίου – ΟΦΗ
ΝΟ Χανίων – ΓΣ Απόλλων Σμύρνης
ΝΟ Ρεθύμνου – Ηλυσιακός

5η Αγωνιστική (12/02) / 12η Αγωνιστική (03/05)
ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων
ΓΣ Απόλλων Σμύρνης – ΝΟ Ρεθύμνου
Νηρέας Χαλανδρίου – ΓΣ Περιστερίου
Ηλυσιακός – Ιωνικός

6η Αγωνιστική (26/02) / 13η Αγωνιστική (10/05)
ΓΣ Απόλλων Σμύρνης – ΟΦΗ
ΝΟ Ρεθύμνου – Ιωνικός
ΓΣ Περιστερίου – Ηλυσιακός
ΝΟ Χανίων – Νηρέας Χαλανδρίου

7η Αγωνιστική (05/03) / 14η Αγωνιστική (21/05)
Ιωνικός – ΓΣ Περιστερίου
Ηλυσιακός – ΝΟ Χανίων
Νηρέας Χαλανδρίου – ΓΣ Απόλλων Σμύρνης
ΟΦΗ – ΝΟ Ρεθύμνου
Με την ολοκλήρωση της Α’ Φάσης, οι ομάδες από το 1-4 στους δύο Ομίλους (σύνολο 8) συγκροτούν με κλήρωση ανά θέση, δύο νέους Ομίλους για τη Φάση των Πλέι οφ με βαθμολογία 3 (1ος), 2 (2ος), 1 (3ος) και 0 (4ος).
Οι δύο πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 4) θα αγωνιστούν στη συνέχεια (16-18 Ιουνίου 2017) για θέσεις 1-4, σε χιαστί αγώνες (1Α – 2Β, 1Β – 2Α) στις δύο νίκες και στη συνέχεια (14-16 Ιουλίου 2017) οι μεν Νικήτριες των αγώνων αυτών θα παίξουν (ένα παιχνίδι) για τον τίτλο του πρωταθλητή, οι δε Ηττημένες επίσης σε ένα παιχνίδι, για την 3η θέση.
Αγώνες Κατάταξης, υποχρεωτικά, θα παίξουν οι δύο 3οι των Ομίλων (5η θέση) και οι δύο 4οι (7η θέση).
Στην Α1 Εθνική Κατηγορία ανέρχονται οι 2 πρώτες ομάδες της Κατάταξης, δηλαδή εκείνες που θα αγωνιστούν στον Τελικό.
Οι ομάδες που θα τερματίσουν στις θέσεις 5-8 των δύο Ομίλων της Α’ Φάσης (σύνολο 8), θα αγωνιστούν στα πλέι άουτ σε έναν Όμιλο, όλοι εναντίον όλων, με τους 5ους να έχουν 3β.,τους 6ους 2β., τους 7ους 1β. και τους 8ους 0β (16-18 Ιουνίου και 14-16 Ιουλίου 2017) .
Από τον Όμιλο αυτό, των πλέι άουτ, οι 4 τελευταίες ομάδες υποβιβάζονται στη Β’ Εθνική κατηγορία, ενώ οι υπόλοιπες παραμένουν στην Κατηγορία.
Από Σπύρο Μίντζη



ΚΛΗΡΩΣΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΟΛΟ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ



Αύριο Πέμπτη 3 Νοεμβρίου θα γίνει στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας ανδρών, στην οποία συμμετέχει και η ομάδα μας.

Φέτος η Α2 κατηγορία ανδρών ξεκινά πιο νωρίς από ποτέ, καθώς οι ομάδες κάνουν πρεμιέρα στις 8/1/2017, λίγες ημέρες δηλαδή μετά τις διακοπές των Χριστουγέννων.

Σύμφωνα με τον σχεδιασμό της ΚΟΕ, προβλέπεται, ο πρώτος γύρος της Α2 ανδρών που θα έχει διάρκεια από τον Γενάρη έως και τα μέσα Μαρτίου να γίνει σε δύο ομίλους των οκτώ ομάδων.

Συνεπώς, αν τελικά ισχύσει η συγκεκριμένη πρόταση τότε όλες οι ομάδες στον πρώτο γύρο θα δώσουν δεκατέσσερα παιχνίδια, επτά εντός και επτά εκτός.

Οι ομάδες που συμμετέχουν στην Α2 είναι :

Απόλλων Σμύρνης, Ηλιούπολη, Μίλωνας, Περιστέρι, ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου, Χαλκίδα, ΝΕ Πατρών, ΟΦΗ, Ρέθυμνο, Χανιά, Ιωνικός, Χαιδάρι, Νηρέας Χαλ., Νηρέας Γέρακα, Ηλυσιακός.

Όσον αφορά τις ομάδες της επαρχίας, είναι πρωτοφανές ότι δεν υπάρχει ομάδα από τη Θεσσαλονίκη, ενώ συμμετέχουν δύο ομάδες από τον Βόλο, τρεις ομάδες από την Κρήτη, η Χαλκίδα και η ΝΕΠ.

Από Σπύρο Μίντζη



  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΠΑΙΔΩΝ 2016-01-07


Σύμφωνα με την Ειδική Προκήρυξη Πρωταθλημάτων της ΚΟΕ, το αγωνιστικό πρόγραμμα της Α’ Φάσης, του Ε’ Ομίλου του πρωταθλήματος Παίδων (γενν. ’01), στον οποίο συμμετέχει ο Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ, για πρώτη φορά στην ιστορία του, είναι:


1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 15-01-2016)

   ΩΡΑ 20.00 ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
   ΩΡΑ 21.30 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ


2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΣΑΒΒΑΤΟ 16-01-2016)

    ΩΡΑ 11.00 ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
    ΩΡΑ 12.30 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ


3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΣΑΒΒΑΤΟ 16-01-2016)


    ΩΡΑ 18.00 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ
    ΩΡΑ 19.30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

Όλοι οι αγώνες θα γίνουν στο Κολυμβητήριο Φαλήρου.


Του Σπύρου Μίντζη

=============================================================================

ΚΛΗΡΩΣΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ


Έγινε χθες Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου  στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Kατηγορίας Aνδρών (α’ φάση) και του πρωταθλήματος παίδων στα οποία συμμετέχει ο Σύλλογος μας.
Η ανδρική ομάδα κληρώθηκε στον β’ Όμιλο μαζί με ΓΣ Περιστερίου, ΝΟ Χαλκίδας, ΝΟ Λάρισας και ΝΟ Πατρών.
Για πρώτη φορά, στην Α2, οι αγώνες θα γίνουν με το σύστημα εδρών σε δύο γύρους.
Από την Α’ φάση, 8 ομάδες (οι 2 πρώτες κάθε Ομίλου και άλλες 2 μέσω αγώνων μπαράζ των 3ων στους 3 Ομίλους), συγκροτούν πλέον το Final 8, με 2 Ομίλους των τεσσάρων (4) ομάδων και μετά τους αγώνες κατάταξης, οι 2 πρώτες ομάδες ανεβαίνουν στην Α1 Εθνική Κατηγορία.
Από τον Όμιλο της Καθόδου (θέσεις 9-15), οι 3 τελευταίες ομάδες υποβιβάζονται στην Β’ Εθνική Κατηγορία από όπου κανονικά θα ανεβούν οι 4 πρώτες ώστε, τη νέα περίοδο (2016-17) η Α2 να έχει 16 συνολικά ομάδες.
Το πρωτάθλημα θα αρχίσει την 1η Απριλίου 2016 και προγραμματίζεται να ολοκληρωθεί στις 24 Ιουλίου 2016.
Οι ημερομηνίες διεξαγωγής, αναλυτικά, θα ανακοινωθούν τις επόμενες ημέρες, τόσο για την Α’ φάση, όσο και την τελική.
Επίσης παράλληλα με την κλήρωση των ομίλων διαμορφώθηκε και το πρόγραμμα των αγώνων που είναι:

Α΄ ΓΥΡΟΣ

1η αγωνιστική

ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

2η αγωνιστική

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

3η αγωνιστική

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

4η αγωνιστική

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

5η αγωνιστική

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ



Και ακολουθούν αντίστοιχα οι πέντε αγωνιστικές του Β’ γύρου.

==========================================================================
Στην κλήρωση της πρώτης φάσης του πρωταθλήματος παίδων η ομάδα μας κληρώθηκε στον Ε’ όμιλο με ΑΟΠ Φαλήρου, ΠΑΟ και ΑΝΟ Γλυφάδας.

Το αναλυτικό πρόγραμμα των αγώνων είναι :

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 15 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2016

ΑΟΠ Φαλήρου – ΠΑΟ
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΑΝΟ Γλυφάδας

ΣΑΒΒΑΤΟ 16 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2016

ΑΟΠ Φαλήρου – ΑΝΟ Γλυφάδας
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΠΑΟ

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΑΟΠ Φαλήρου

ΠΑΟ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ





ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ


ΚΛΗΡΩΣΗ ΟΜΙΛΩΝ ΚΑΙ 

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ


ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ Γ 

ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ




Σήμερα, Τετάρτη 16 Ιουλίου, έγινε η κλήρωση των ομίλων της τελικής φάσης 

για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας.

Οι δύο όμιλοι είναι :

A’ ΟΜΙΛΟΣ

  1. ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ
  2. ΚΑΣΤΕΛΛΑ
  3. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
  4. ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ
  5. ΠΕΚΕ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ

Β ΟΜΙΛΟΣ

  1. ΧΑΝΘ
  2. ΟΠΑΘΑ
  3. ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
  4. ΑΡΓΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
  5. ΚΑΡΔΙΤΣΑ

Το αγωνιστικό πρόγραμμα του Α’ ΟΜΙΛΟΥ σύμφωνα με την κλήρωση είναι :

1η Αγωνιστική

Γ.Σ ΑΠΟΛΛΩΝ – ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

ΚΑΣΤΕΛΛΑ – ΠΕΚΕΒ

2η Αγωνιστική

ΠΕΚΕΒ – Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ

ΝΑΣΗ – ΚΑΣΤΕΛΛΑ

3η Αγωνιστική

ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ – ΠΕΚΕΒ

Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ – ΝΑΣΗ


4η Αγωνιστική

ΝΑΣΗ – ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

ΚΑΣΤΕΛΛΑ – Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ

5η Αγωνιστική

ΠΕΚΕΒ – ΝΑΣΗ

ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ – ΚΑΣΤΕΛΛΑ


Όλοι οι αγώνες θα γίνουν από 31/7 μέχρι 3/8.


Το κολυμβητήριο και οι ώρες διεξαγωγής των αγώνων θα ανακοινωθούν από 

την ΚΟΕ.

Οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου προβιβάζονται στην Β’ Εθνική Κατηγορία.






























ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ 2014



Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ



ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ Α ΦΑΣΗΣ



1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (Σάββατο 12-07-2014)


  Ώρα 13.30 ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ – Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

          14.30   ΠΕΚΕΒ – ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ


2Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (Κυριακή 13-07-2014)


Ώρα 09.00 ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ – ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

        12.00  ΠΕΚΕΒ - Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ


3Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (Κυριακή 13-07-2014)


Ώρα 18.30 ΠΕΚΕΒ – ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

        19.30 Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ




ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ “Π. ΚΑΠΑΓΕΡΩΦ”
ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ (Φωκίωνος 41 και Γραβιάς κοντά στο εργοστάσιο Παπαστράτος)













Από το Γραφείο Τύπου της ΚΟΕ:

Με την ολοκλήρωση απόψε των αγώνων των πέντε ομίλων της Α' (Προκριματικής) φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Γ' Εθνικής κατηγορίας Ανδρών αναδείχθηκαν οι δέκα (10) ομάδες που θα μετάσχουν στην Τελική φάση (31/7-3/8).
Είναι οι: ΝΑΣ Ημαθίας, Μακεδονικός, ΧΑΝΘ, ΚΟ Καρδίτσας, ΟΠΑΘΑ Πατρών, Άργης Καλαμάτας, ΑΟ Καστέλλας, Τρίαινα, Απόλλων Σμύρνης, ΠΕΚΕΒ.

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):
ΚΟ Ξάνθης - Μακεδονικός 8-13, ΠΑΣ Φοίβος - Νηρέας Κατερίνης 8-3, ΝΑΣ Ημαθίας - ΚΟ Ξάνθης 22-9, Μακεδονικός - ΠΑΣ Φοίβος 13-0.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΑΣ Ημαθίας 12
2. Μακεδονικός 9
.......................................
3. ΚΟ Ξάνθης 6
4. ΠΑΣ Φοίβος 3
5. Νηρέας Κατερίνης 0
Β' ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):
Νεάπολη - ΧΑΝΘ 3-14, Νεάπολη - ΚΟ Καρδίτσας 7-16.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΧΑΝΘ 6
2. ΚΟ Καρδίτσας 3
.............................................
3. Νεάπολη 0
Σ.Σ.: Τα Δελφίνια Πτολεμαϊδας δεν προσήλθαν στους αγώνες.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
Πύρρος Ιωαννίνων - ΟΠΑΘΑ 4-15, Άργης Καλαμάτας - Πύρρος Ιωαννίνων 8-2.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΟΠΑΘΑ 9
2. Άργης Καλαμάτας 6
.........................................
3. Πύρρος Ιωαννίνων 3
4. ΝΟ Ιτέας 0
Σ.Σ.: Ο ΓΟ Μεσολογγίου δεν εμφανίστηκε τελικά καθόλου στους αγώνες.

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):
Άρης Κάμπου - Τρίαινα 7-13, Ροή - ΝΟ Σύρου 6-16, ΑΟ Καστέλλα - Άρης Κάμπου 5-0 χωρίς αγώνα (ο Άρης Κάμπου δεν κατέβηκε στο συγκεκριμένο ματς, μηδενίστηκε και του αφαιρέθηκε ένας βαθμός).
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΑΟ Καστέλλας 12
2. Τρίαινα 9
.........................................
3. ΝΟ Σύρου 6
4. Άρης Κάμπου 2
5. Ροή 0

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):

ΑΝΟ Μεταμόρφωσης - Δελφίνια Μεταμόρφωσης 7-13, ΠΕΚΕΒ - Απόλλων Σμύρνης 6-11, ΠΕΚΕΒ - ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 17-4, Απόλλων Σμύρνης - Δελφίνια Μεταμόρφωσης 5-3.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Απόλλων Σμύρνης 9
2. ΠΕΚΕΒ 6
.............................................
3. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 3
4. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0
Oi τέσσερις πρώτες ομάδες της κατάταξης της Τελικής Φάσης (31/7-3/8) θα ανέβουν στη Β' Ανδρών.
 Πηγή: Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής

















 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ



Στις 16 Ιουνίου 2014 πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της Κολυμβητικής Ομοσπονδίας, η κλήρωση των ομίλων και το πρόγραμμα των αγώνων της Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ, στην οποία συμμετέχει για πρώτη φορά και ο ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ.

Ο Σύλλογος μας συμμετέχει στον Β’ ΟΜΙΛΟ ΑΤΤΙΚΗΣ ο οποίος αποτελείται από τις ομάδες :

  1. Α. ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
  2. ΠΕΚΕΒ (ΧΙΟΣ)
  3. ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
  4. ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων είναι:

1η αγωνιστική

Α. ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ – ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΠΕΚΕΒ – ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

2η αγωνιστική

Α. ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ – ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ
ΠΕΚΕΒ – ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

3η αγωνιστική

ΠΕΚΕΒ – Α. ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

Οι αγώνες τις Α’ ΦΑΣΗΣ θα διεξαχθούν 11 με 13 Ιουλίου 2014, σε κολυμβητήριο που θα ανακοινώσει η ΚΟΕ.
Από τον όμιλο προκρίνονται στην Β’ ΦΑΣΗ, η οποία θα διεξαχθεί 1 με 3 Αυγούστου, οι δύο πρώτες ομάδες.

Εκτύπωση Άρθρου : Print Friendly and PDF Κοινωνικά :
 
Support : Δημιουργία ιστοσελίδας | Al.Ge Template | Πρότυπο ΒΒ2
Copyright © 2013. Γ.Σ. Απόλλων Σμύρνης 1891 - All Rights Reserved
Τεχνική Επιμέλεια - Al.Ge
Proudly powered by Al.Ge Template