Νίκες για το παιδικό και εφηβικό μπάσκετ του Απόλλωνα

Πρωτάθλημα Παίδων & Εφήβων ‏

Με διπλή νίκη στέφθηκε η πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος για τα τμήματα Παίδων & Εφήβων του Απόλλωνα.
Και οι δύο ομάδες μας αγωνιζόντουσαν εκτός έδρας απέναντι στις αντίστοιχες ομάδες του Σπόριτγκ.
Το παιδικό μας τμήμα, που ξεκίνησε πρώτο τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα, μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, να έχει την υπεροχή στον αγώνα.
 Στο δεύτερο ημίχρονο υπήρξε μία κάμψη στην ομάδα μας, με μεγάλη αστοχία, που φαίνεται από το γεγονός ότι 3 λεπτά πριν από το τέλος του 3ου δεκαλέπτου, ο Απόλλωνας είχε καταφέρει να πάρει μόνο 4 πόντους. Το 4ο δεκάλεπτο κόντεψε να πάρει διαστάσεις ντέρμπυ, καθώς το Σπόρτιγκ κατάφερε να μειώσει τη διαφορά στους 3 πόντους. Τελικά το παιχνίδι κρίθηκε στο τελευταίο σχεδόν λεπτό, με την ομάδα μας να παίρνει το ροζ φύλλο αγώνα με σκορ 51-59.
Τα δεκάλεπτα του αγώνα : 11-19, 23-35 (ημιχ.), 35-45, 51-59

Από την άλλη πλευρά, το εφηβικό μας τμήμα ξεκίνησε πολύ κουμπωμένο στο παιχνίδι (ειδικά στο 1ο δεκάλεπτο) όπου το σκορ παρέμεινε σε αρκετά χαμηλά επίπεδα. Από το 2ο δεκάλεπτο και μετά, η ομάδα μας ξεδίπλωσε όλο το ταλέντο των παικτών της, οι οποίοι από το 2ο ημίχρονο, έκαναν ένα εκπληκτικό παιχνίδι με συντονισμένες και εύστοχες κινήσεις, οι οποίες είχαν σαν αποτέλεσμα να πάρει ο Απόλλωνας μια μεγάλη νίκη με σκορ 28-61.
Τα δεκάλεπτα του 1ου ημιχρόνου ήταν : 8-10, 18-31
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΤΟΥΣ!!