ΣΑΡΩΤΙΚΕΣ ΝΙΚΕΣ ΠΑΙΔΩΝ ΚΑΙ ΕΦΗΒΩΝ ΣΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ

Σαρωτικές, εντός έδρας νίκες πέτυχαν χθες τα τμήματα των Παίδων και Εφήβων του Απόλλωνα, στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής Α' Γύρου του Πρωταθλήματος.

Το παιδικό μας τμήμα, κατάφερε μία εντυπωσιακή νίκη με σκορ 50-27 απέναντι στην αντίστοιχη ομάδα των Μελισσίων και ενώ στο πρώτο δεκάλεπτο η διαφορά στο σκορ ήταν σχεδόν μηδαμινή, η συνέχεια όμως εξελίχθηκε σε περίπατο για την ομάδα του Απόλλωνα.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα : 11-9, 26-14 (ημιχ.), 34-16, 50-27

Μετά το παιδικό, συνέχεια είχε το εφηβικό μας τμήμα, που αγωνιζόταν απέναντι στην αντίστοιχη ομάδα των Πετραλώνων, όπου από το πρώτο δεκάλεπτο φάνηκε αυτό που θα ακολουθούσε.

Η ομάδα μας δεν άφησε στιγμή την αντίπαλη ομάδα να την πλησιάσει στο σκορ, στο οποίο δεκάλεπτο με δεκάλεπτο μεγάλωνε η διαφορά. Η έφηβοι μας κάλπαζαν μες στο γήπεδο με εντυπωσιακό ρυθμό και κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα με σκορ 75-45.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα : 21-1, 34-18 (ημιχ.), 52-27, 75-45.