ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ: Πανελλήνιος ΓΣ - ΓΣ Απόλλων 2-3








Ένα δύσκολο απόγευμα πέρασε η Παναχαϊκή, η οποία φιλοξένησε την αξιόμαχη Παλλήνη στην Πάτρα, και κέρδισε τελικά 3-2. Η ομάδα της Πάτρας αγωνίστηκε με τον τραυματισμένο Ντονά και τον άρρωστο Βασιλάκο, ενώ στο δεύτερο σετ το οποίο πήραν με διαφορά, οι οργανωμένοι της Παναχαϊκής μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο.
Στον δεύτερο όμιλο επίσης, ο Πανερυθραϊκός του Γιάννη Λάιου, νίκησε την Καλαμάτα 80, ενώ η Ολυμπιάδα έχασε ένα σετ από τν ΦΘΙΑ, αλλά πήρε τη νίκη.
Στον πρώτο όμιλο ο ΟΠΕΡ είχε μία αρκετά εύκολη μέρα, αφού νίκησε τον Μίλωνα, ο οποίο προέβαλε αντίσταση μόνο στο δεύτερο σετ, με 3-0. Στον αγώνα της Αθήνας, ο Πανελλήνιος ηττήθηκε από τον Γ.Σ. Απόλλωνα Σμύρνης, ο οποίος μετά από χρόνια βρίσκεται ξανά στην Α2. Ο δυνατός Κύζικος βρήκε αντίσταση από τον Οδυσσέα Αμαρουσίου μόνο στο δεύτερο σετ, ενώ τα Χανιά δεν δυσκολεύτηκαν με τα Ναυπηγεία.
Στον τρίτο όμιλο, όπου τα πράγματα είναι πιο ξεκάθαρα, ο ΣΠΑΚ δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στην ΧΑΝΘ, ενώ η Νίκη Αιγινίου που μετρά τις ώρες να γυρίσει στην Volleyleague, πήρε τη νίκη στο παιχνίδι με τον Αίαντα Ευόσμου.


Πανελλήνιος ΓΣ - ΓΣ Απόλλων  Σμύρνης 2-3 (25-21, 25-21, 23-25, 22-25, 15-17)
 
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ (Λακασάς): Μπουγάς, Μπάσσης, Τοκάνης, Κωνσταντινίδης, Αγγέλου, Χατζηθάνος/ Αντωνιάδης (λ), Κάλας, Μπίκος, Παπαθεοδωσίου, Δημητούλης, Μανίκας, Ντινόπουλος
 
Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Νικηφορίδης): Λένας, Κουμουνδούρος, Φραγκιαδάκης Μάνος Χατζηκάλφας, Χριστοδούλου, Γεωργίου/ Κοτσαμπάσης (λ), Χρηστοφοράκης, Παπαστέλιος, Καραγιώργος, Γιαννόπουλος, Φραγκιαδάκης Μένιος,

Τα υπόλοιπα αποτελέσματα του Όμιλου.

 1ος όμιλος

ΟΠ Ρεθύμνου - ΑΟΝΣ Μίλων 3-0 (25-13, 25-20, 25-15)
ΟΠΕΡ (Πρασανάκης): Κοτσιλιάνος, Ζουπάνης, Κόκκινος, Διαμαντάκης, , Μονιάκης, Μπονατάκης/ Λαδάκης (λ),  Χνάρας, Μαρκίδας, Ταταράκης, Σαλαδάκης, Καχριμάκης
ΜΙΛΩΝΑΣ (Ντόζης): Αναστασόπουλος, Σπυριούνης, Παπασταματάτος Ν., Παπασταμάτος Μ., Καρατζάς, Περγάμαλης Ε./ Μουζίκας (λ), Περγάμαλης Γ., Αθανασόπουλος, Κεχράς

ΑΠΣ Κύζικος - ΑΟ Οδυσσεύς 3-1 (25-16, 23-25, 25-15, 25-19)
ΚΥΖΙΚΟΣ (Μπακοδήμος): Βαρδής Ε., Παπασιδέρης, Μπεκιάρης, Θεοδωρόπουλος, Τσέργας, Βαρδής Χρ./ Πλεμμένος (λ) Πεφάνης, Λιώτας, Σοφράς, Μπαρμπούνης
ΟΔΥΣΣΕΥΣ (Λάιος Αλ.): Κουμανταρέας, , Μεσσάλας, Ανάγνου, Σταθάκης, Χελιώτης, Δανιάς./Παναγόπουλος (λ),  Άνθης, Κανελλόπουλος, Συντζάκης

ΔΑΣ Δραπετσώνας - ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-0 (25-17, 25-21, 25-18)
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Πλήθης): Μαρμαρινός, Μπαλτάσης, Κογκαλίδης, Μπουλγκάρου, Μοσχοβάκης, Παπαθανασίου/ Ρούσσος (λ), Φέλερης, Δεληπρίμης, Μαλαματίνας, Στρατηγός
ΑΟΝΑ (Αρέτας): Γαλιώτος, Κισκίρας, Πολυχρόνου, Μπατιστάτος, Κλώνος, Ρομπότσης/ Κυριακουλάκος (λ). Πανταζόπουλος, Νομικός, Κώτσης

ΑΟ Ελληνικά Ναυπηγεία – ΣΦΠ Χανίων 0-3 (11-25, 10-25, 16-25)
ΝΑΥΠΗΓΕΙΑ (Φορτούνας): Κοτσίνης, Κατσανεβάκης, Παπαδέας, Χαλδέος, Δημοβασίλης, Κάνουλας /Μακρής (λ), Παπαβασιλείου, Καρακατσάνης,
ΧΑΝΙΑ (Μπουτσουρής): Ψάρρας, Φίνος, Κουτρουμπάκης, Πουλής, Παπαδημητρίου, Καπίρης, Πολυχρονόπουλος (λ), Δεληπρίμης, Μποτζολάκης, Καλογεράκης
Εκτύπωση Άρθρου : Print Friendly and PDF Κοινωνικά :
 
Support : Δημιουργία ιστοσελίδας | Al.Ge Template | Πρότυπο ΒΒ2
Copyright © 2013. Γ.Σ. Απόλλων Σμύρνης 1891 - All Rights Reserved
Τεχνική Επιμέλεια - Al.Ge
Proudly powered by Al.Ge Template