Πολύ σημαντική εντός έδρας νίκη πέτυχε χθες ο Απόλλωνας, που επικράτησε επί της ομάδας του Χαλανδρίου με σκορ 63-51.

Οι κυανόλευκοι μπήκαν στο παιχνίδι πολύ δυνατά, δείχνοντας από το 1ο δεκάλεπτο τις προθέσεις τους για νίκη.
Η ομάδα μας διατήρησε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα το προβάδισμα στο σκορ, παρά τις αρκετές αστοχίες που υπήρχαν κυρίως στα τρίποντα. Την αστοχία αυτή εξισορρόπησε η αρκετά μεγάλη συλλογή των rebound που επιτεύχθηκε κυρίως στο 2ο ημίχρονο.
Το Χαλάνδρι φάνηκε απειλητικό περισσότερο στο 2ο δεκάλεπτο όπου κατάφερε να πλησιάσει επικίνδυνα τον Απόλλωνα μειώνοντας τη διαφορά στους 4 πόντους.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα : 21-6, 31-27 (ημιχ.), 50-39, 63-51.