ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 0 - 3

2η Αγωνιστική Πρωταθλήματος Βόλεϊ Γυναικών ΕΣΠΑΑΑ 2 - A΄ Ομιλος  - Τετάρτη 5 Νοεμβρίου 2014
 ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 0 - 3

Εκτός έδρας νίκη για την γυναικεία ομάδα Βόλεϊ του Απόλλωνα το βράδυ της Τετάρτης στην Χαλκίδα.  Μόλις 65 λεπτά χρειάστηκε η ομάδα μας για να κάμψει την αντίσταση του Ηρακλή Χαλκίδας και να φύγει με το τρίποντο στις αποσκευές της. Νίκη με 3-0 για την ομάδα του Παύλου Μαναριώτη και απόθεμα αυτοπεποίθησης για τη συνέχεια.
 Το μόνο μελανό σημείο για τις μπλέ, ο τραυματισμός της Γιάννας Φακίνου, που ευτυχώς απεδείχθη σχετικά ελαφρύς (διάστρεμμα στο τέλος του πρώτου σέτ και ενώ η ομάδα μας προηγείτο 22-11).
Το σκόρ: 25-15 (Διάρκεια 28 λεπτά), 25-11 (Διάρκεια 20 λεπτά) και 25-17 (Διάρκεια 17 λεπτά). Τέσσερις Άσσοι για την ομάδα μας (1ο σετ  Γ. Μόκα – 2ο  Ν.Κούβαρη – 3ο Γ. Μόκα & Κ.Νάσιου)
Παιγνίδι χωρίς ιδιαίτερα τεχνικό Βόλεϊ λόγω και της χαμηλής δυναμικότητος του αντιπάλου, με ελάχιστα όμως λάθη υποδοχής και επίθεσης απο την ομάδα μας  ( μόλις 1 χαμένο σερβίς στο 1ο σετ, 2 στο 2ο και 4 στο 3ο σετ όταν πλέον ο αγώνας είχε κριθεί)
Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: (Παύλος Μαναριώτης): Μ.Φακίνου (Π/C), Γ.Μόκα (Κ), Γ.Φακίνου (Α), Ι.Ζούβελου (Δ), Β.Κούβαρη (Κ), Ν.Αθανασίου (Α), A. Παπαπάνου (λίμπερο) και  Κ.Νάσιου (Α), Ν.Κούβαρη (Π), Α.Πούλου (Κ).