5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΓΙΑ TO AFG Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ – ΦΩΣΤΗΡΑΣ 3-2

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΓΙΑ TO AFG
Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ – ΦΩΣΤΗΡΑΣ 3-2

Στο πρώτο μέρος παρακολουθήσαμε ένα ποιοτικά μέτριο παιχνίδι με λίγες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες. Οι μοναδικές αξιοσημείωτες φάσεις ήταν τα δύο γκολ. Ο ΦΩΣΤΗΡΑΣ μόλις στο 3΄άνοιξε το σκορ με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή. Ο ΑΠΟΛΛΩΝ δεν παράτησε το ματς και λίγα λεπτά αργότερα ισοφάρισε, με δυνατό σουτ του ΑΘΑΝΑΣΑΚΟΥ, έπειτα από απομάκρυνση της μπάλας από την άμυνα του ΦΩΣΤΗΡΑ σε ένα κόρνερ. Το 2ο ημίχρονο έκρυβε εκπλήξεις. Ο ΦΩΣΤΗΡΑΣ ξαναπήρε προβάδισμα 15΄από το ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου. Ο ΑΠΟΛΛΩΝ είχε κερδίσει κόρνερ και ύστερα από συνεχείς φάσεις στην μεγάλη περιοχή του ΦΩΣΤΗΡΑ η μπάλα διώχθηκε από τους αμυντικούς του και σε μια γρήγορη αντεπίθεση ο επιθετικός των φιλοξενούμενων δεν έχασε την ευκαιρία να μπει στην μεγάλη περιοχή και να πλασάρει σωστά τον τερματοφύλακα του ΑΠΟΛΛΩΝΑ. Στη συνέχει ο ΑΠΟΛΛΩΝ πίεσε και κατάφερε να σκοράρει με ωραία τρίπλα και πλασέ του ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ύστερα από εξαιρετική πάσα του ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ.
Η δύο ομάδες δεν μπόρεσαν να ξαναπάρουν το προβάδισμα μέχρι τη λήξη του 2ου ημιχρόνου.
Στη διάρκεια του συμφωνημένου 3ου ημιχρόνου και από τις δύο ομάδες, ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ πήρε την νίκη με ένα καταπληκτικό τέρμα. Ύστερα από εξαιρετική ατομική ενέργεια του ΓΙΑΓΚΟΥΛΑ, ο οποίος ξεκίνησε από το χώρο της άμυνας του, πέρασε κάθε αντίπαλο που βρήκε στην προσπάθεια του και φτάνοντας στην μεγάλη περιοχή και αριστερά, συγκλίνοντας προς τα μέσα, έπιασε ένα δεξί κεραυνοβόλο σουτ και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα αφού πρώτα βρήκε το κάτω μέρος του οριζόντιου δοκαριού σημειώνοντας το 3-2.