ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΙΔΩΝ Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

Η επέλαση του κυανόλευκου παιδικού τμήματος συνεχίστηκε και στην 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος.
Το τμήμα Παίδων του Απόλλωνα τέρματισε τον α' γύρο αήττητο, αφού ούτε η ομάδα του Τυφώνα κατάφερε να ανακόψει την πορεία τους.
Στον εκτός έδρας αγώνα η ομάδα μας νίκησε με σκορ 28-61 έχοντας απέναντί της μια ομάδα που προσπαθούσε, αλλά μάταια, να παρακολουθήσει το ασυγκράτητο πάθος και την ορμητικότητα των Παίδων, που κράτησαν το μεγάλο προβάδισμα καθ'όλη τη διάρκεια του αγώνα, και μάλιστα σε ένα γήπεδο (εξωτερικό) που από το 2ο ημίχρονο και μετά δεν βοηθούσε καθόλου την απόδοση των παικτών, λόγω της μεγάλης υγρασίας (για το λόγο αυτό, ο αγώνας του εφηβικού τμήματος που ακολουθούσε μετά, αναβλήθηκε).
Να σημειώσουμε ότι στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα του Τυφώνα δεν κατάφερε να πάρει ούτε έναν πόντο.
Τα δεκάλεπτα του αγώνα : 0-16, 12-34 (ημιχ.), 20-56, 28-61