ΝΙΚΕΣ ΣΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΙΔΩΝ ΚΑΙ ΕΦΗΒΩΝ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΟΥ ΣΠΟΡΤΙΓΚ

Η 1η αγωνιστική β' γύρου του πρωταθλήματος ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τις ομάδες Παίδων & Εφήβων του Απόλλωνα.

Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 63 - 43
Τα τμήματά μας αγωνίστηκαν εντός έδρας με τα αντίστοιχα τμήματα του Σπόρτιγκ και πήραν τα ροζ φύλλα κάνοντας στην ουσία περίπατο μέσα στον αγωνιστικό χώρο.
Η κυανόλευκη παιδική ομάδα ξεκίνησε αρκετά αποσυντονισμένη στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα, κατά το οποίο έβαλε τον πρώτο της πόντο, πέντε λεπτά μετά την έναρξη του παιχνιδιού (4:30 πριν τη λήξη του 1ου δεκαλέπτου το σκορ ήταν 1-7 υπέρ του Σπόρτιγκ).
 Η συνέχεια όμως ήταν εκρηκτική, αφού από το ημίχρονο και μετά οι παίκτες ξεδιπλώθηκαν, έφεραν το παιχνίδι στα μέτρα τους και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με σκορ 63-43 και να συνεχίσουν αήττητοι στη διοργάνωση.
Τα δεκάλεπτα του αγώνα : 9-11, 25-18 (ημιχ.), 38-33, 63-43

Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 53 - 26
Η εφηβική μας ομάδα από την άλλη πλευρά έκανε κανονική επέλαση μέσα στο γήπεδο και από το πρώτο δεκάλεπτο φάνηκε η υπεροχή της απέναντι σε ένα αδύναμο Σπόρτιγκ, το οποίο μάταια προσπαθούσε να ακολουθήσει το ρυθμό των κυανόλευκων εφήβων. Η νίκη της ομάδας μας ήταν σαρωτική με το εκπληκτικό σκορ 53-26.

9. ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ : 7 (1 - 5 - 3μ.)
Να σημειώσουμε ότι η εφηβική μας ομάδα έχει έναν αγώνα λιγότερο και ουσιαστικά βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.