ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΙΔΩΝ Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

ΜΕΛΙΣΣΙΑ - Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 46 - 65

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

Η κυανόλευκη ομάδα Παίδων συνεχίζει αήττητη την κούρσα του πρωταθλήματος και μετά το πέρας της 11ης αγωνιστικής (2η αγωνιστική β' γύρου).
Στον σημερινό, εκτός έδρας αγώνα, ο Απόλλωνας κατάφερε να επιβληθεί στα μαχητικά Μελίσσια και να βγεί για δεύτερη φορά νικητής στη μεταξύ τους αναμέτρηση με σκορ 46-65.
Ο αγώνας ξεκίνησε με καλές προοπτικές για τoυς παίδες του Απόλλωνα, που μπήκε με δυναμική στο παιχνίδι απέναντι σε μία πολύ καλή ομάδα.
Στο 3ο δεκάλεπτο ο Απόλλωνας έδειξε μία κάμψη στο παιχνίδι που έδωσε στα Μελίσσια τη δυνατότητα να πλησιάσουν στους 8 πόντους την ομάδα μας. Ευτυχώς όμως, ούτε τα πολλά φάουλ τα οποία χρεώθηκαν οι παίκτες μας δεν τους έκαμψαν και στο 4ο δεκάλεπτο κατάφεραν να ανακόψουν τη φόρα της αντίπαλης ομάδας και να βγουν ξανά νικητές και σ'αυτή την αναμέτρηση.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα : 11-21, 18-33 (ημιχ.), 32-40, 46-65