11η Αγωνιστική-ΕΠΣΑ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΚΗΦΙΣΙΑ 6 - 0

ΠΑΙΔΕΣ 1

11η Αγωνιστική-ΕΠΣΑ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΚΗΦΙΣΙΑ 6 - 0

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΥΠΟΤΟΝΙΚΟ ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ, ΕΝΑ ΞΕΣΠΑΣΜΑ ΕΦΕΡΕ ΤΟ 6-0

Έφτασαν τα 35' του 2ου ημιχρόνου για να καταφέρουν οι ΠΑΙΔΕΣ 1 να φτάσουν για μία ακόμη φορά σε ένα μεγάλο σκορ. Η ομάδα της Κηφισιάς σε όλο το πρώτο ημίχρονο προσπάθησε και κατάφερε να κρατήσει το 0-0 παίζοντας ένα αμυντικό-καταστροφικό ποδόσφαιρο. Η ομάδα μας δημιουργούσε και έχανε τις ευκαιρίες τη μία πίσω από την άλλη. Στη συνέχεια παρασύρθηκαν και έχασαν τη συνοχή τους με αποτέλεσμα να πέσει η απόδοσή τους μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Όμως 5' μετά την έναρξη του 2ου ημιχρόνου ήρθε το 1ο γκολ, το οποίο απελευθέρωσε ψυχολογικά τα παιδιά, με αποτέλεσμα να πετύχουν μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή άλλα 5 γκολ. Όλα τα γκολ προήλθαν μετά από όμορφους συνδιασμούς αποδίδοντας για άλλη μία φορά εξαιρετικό ποδόσφαιρο.

ΚΑΝΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

Στο 46’ ο ΛΕΤΣΙ έκανε με απευθείας σουτ το 1-0 από ωραία σέντρα του ΤΣΟΥΚΑ . Στο 50’ ύστερα από ατομική ενέργεια του ΚΑΝΕΛΛΑΚΗ, γυρίζοντας τη μπάλα στο ύψος του πέναλτι, ο ΛΑΜΠΙ έκανε το 2-0. Το 3-0 ήρθε στο 54’μετά από καλοχτυπημένο κόρνερ και κεφαλιά του ΜΑΤΑ. Με ατομική ενέργεια ο ΛΑΜΠΙ, από αριστερά και αφού απέφυγε τρεις αντιπάλους, από τη γραμμή του άουτ γύρισε τη μπάλα στο σημείο του πέναλτι και ο επερχόμενος ΛΕΤΣΙ πλάσαρε στη δεξιά γωνία κάνοντας το 4-0 στο 60’. Στο 66’ λίγο κάτω από τη σέντρα και δεξιά με ιδανική συνεργασία ο ΠΑΝΤΕΛΑΙΟΣ με τον ΛΑΜΠΙ, έπαιξαν καταπληκτικά το ένα – δύο και ο τελευταίος μέσα από την περιοχή πλάσαρε υποδειγματικά, στην απέναντι γωνία πετυχαίνοντας το 5-0. Λίγο πριν τη λήξη του αγώνα ο ΨΥΛΛΑΚΗΣ με πέναλτι που κέρδισε ο ΛΑΜΠΙ έκανε το τελικό 6-0.