ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ: Γ.Σ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΡΟΔΙΩΝ ΑΘΛΗΣΙΣ 3-1




























Η Κύζικος επικράτησε με 3-2 της Δραπετσώνας, αλλά είχε νέα απώλεια βαθμού για να πέσει στην τρίτη θέση του Α ομίλου στην Α2 ανδρών. Εκεί στην κορυφή συνεχίζει ο ΣΦΠ Χανίων που πέτυχε ένα... δύσκολο 3-0 κόντρα στην μαχητική Αργυρούπολη. Σημαντικό τρίποντο πήρε και ο ΟΠΕΡ στην Κυψέλη απέναντι στον Πανελλήνιο.Στον Β όμιλο, η Παναχαϊκή, η Καλαμάτα 80 και ο Πανερυθραϊκός πήραν τη νίκη με 3-0. Στον Γ όμιλο ο Ηρακλής πέρασε και από τη δύσκολη έδρα της ΑΕ Κομοτηνής, ενώ η Νίκη Αιγινίου διέλυσε τον Πήγασο. Σπουδαίο ντέρμπι έγινε στην Κατερίνη όπου η Ελπίδα νίκησε τον Πιερικό με 3-2.

1ος όμιλος



Γ.Σ. Απόλλων Σμύρνης - Ροδίων Άθλησις 3-1 (24-26, 25-17, 25-15, 25-23)

Γ.Σ. Απόλλων Σμύρνης (Νικηφορίδης): Κουμουνδούρος, Καραγιώργος, Χριστοδούλου, Λένας, Χατζηκάλφας, Παπαστέλιος, Κοτσαμπάσης (λ) / Χριστοφοράκης, Φραγκιαδάκης Μ., Γεωργίου, Φραγκιαδάκης Ν.
Ροδίων (Αντωνιάδης): Μακρής, Χουσίδης, Προδρομίδης, Γκένοφ, Κοτίτσας, Μοσχούς, Τσακογιάννης (λ) / Μαυράκης (λ), Κοκολάκης, Καρύδας, Μπαρδής, Γιώτης

Οδυσσέας Αμαρουσίου - ΑΟΝΣ Μίλων 1-3 (15-25, 26-24, 14-25, 12-25)
Οδυσσέας (Κυριαζής): Μάντζιος, Ανάγνου, Κουμανταρέας, Χριστοφίδης, Σταθάκης, Μεσσάλας, Παναγόπουλος Β. (λ) / Δανιάς, Ανθής, Βυθούλκας, Κανελλόπουλος
ΑΟΝΣ Μίλων (Ντόζης): Κεχράς, Αναστασόπουλος, Περγαμάλης Ε., Πανούσος, Σπυριούνης, Τουρνάκης, Μουσικάς (λ) / Αθανασόπουλος, Παπασταματάτος, Παπασταματάτος Ν. Περγαμάλης Γ.

Ελληνικά Ναυπηγεία- Εθνικός Πειραιώς 0-3 (18-25, 16-26, 19-25)
Ναυπηγεία (Φουρτούνας): Καρακατσάνης, Μουτζούρης, Κοτσίνης, Κατσανεβάκης, Παπαδέας, Κάνουλας, Μακρής (λ) / Κούλας
Εθνικός ΟΦΠΦ (Παπαδόπουλος): Μανιάτης, Δημητρίου, Τραπεζουντίδης, Λαμπρινός, Χατζηδημητρίου, Σιώπης, Αδαμόπουλος (λ) / Μάμαης, Γκανιάς, Μπερδερίδης

ΓΣ Πανελλήνιος - ΟΠ Ρεθύμνου 1-3 (23-25, 25-19, 21-25, 19-25)
Πανελλήνιος (Λακασάς): Κωνσταντινίδης, Χατζηθάνος, Αγγέλου, Τοκάνης, Μπάση, Δημητούλης, / Μανίκας, Μπουγάς, Κάλας, Μπίκος
ΟΠΕΡ (Πρασανάκης): Μπονατάκης, Κοτσιλιάνος, Διαμαντάκης, Ζουπάνι, Κόκκινος, Παλιουδάκης, Λαδάκης (λ) / Χνάρης, Σινολάκης, Μονιάκης, Σπανόπουλος

ΣΦΠ Χανίων - ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-0 (26-24, 25-12, 27-25)
ΣΦΠ Χανίων (Μπουτσουρής): Ψάρρας, Φίνος, Καπίρης, Δεληπρίμης, Καλογεράκης, Πουλής, Πολυμερόπουλος (λ) / Μιχελάκης
Αργυρούπολη (Αρέτας): Γαλιώτος, Ρομπότσης, Κισκίρας, Νταουντάκης, Κότσης, Πολυχρόνου, Κυριακόπουλος (λ)

ΔΑΣ Δραπετσώνας - ΑΠΣ Κύζικος 2-3 (23-25, 25-18, 18-25, 26-24, 4-15)
Δραπετσώνα (Πλήθης): Μαρμαρινός, Μαλαματίνας, Στρατηγός, Μπουλγάρου, Κογκαλίδης, Παπαθανασίου, Ρούσσος (λ) / Φέλερης, Μπαλτάσης, Τζανετουλάκος, Δεληπρίμης
Κύζικος (Μπακοδήμος): Βαρδής Ε., Πεφάνης, Μπεκιάρης, Μελλές, Τσέργας, Βαρδής Χ., Πλεμμένος (λ) / Θεοδωρόπουλος, Χριστόπουλος, Λιώτας, Σόφρας

 
Α2 ΑΝΔΡΩΝ
Α΄όμιλος Β΄όμιλος Γ΄όμιλος
(8η αγωνιστική)
Σάββατο 6 Δεκεμβρίου
ΓΣ Απολλών - Ροδίων Αθλησις 3-1 (24-26, 25-17, 25-15, 25-23) ΑΠΣ Φθία - ΑΣΠ Ερμής 3-1 (25-23, 25-21, 23-25, 25-23) ΑΠΣ Αίας - ΣΠΑ Καρδίτσας 3-0 (25-21, 25-22, 25-21)
ΓΣ Πανελλήνιος - ΟΠ Ρεθύμνου 1-3 (23-25, 25-19, 21-25, 19-25) ΑΟ Καλαμάτα 80 - ΑΓΣ Ιωαννίνων 3-0 (25-18, 25-21, 25-23) ΜΑΣ Νίκη - Πήγασος Πολίχνης 3-0 (25-10, 25-15, 25-13)
ΣΦΠ Χανίων - ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-0 (26-24, 25-12, 27-25) ΑΠΣ Πήγασος - ΑΣ Κόροιβος 3-1 (14-25, 25-19, 27-25, 25-16) ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής - ΓΣ Ηρακλής 0-3 (21-25, 18-18-25)
ΔΑΣ Δραπετσώνας - ΑΠΣ Κύζικος 2-3 (23-25, 25-18, 18-25, 26-24, 04-15) ΓΕ Μεσολογγίου - ΑΣ Πανερυθραϊκός 0-3 (17-25, 22-25, 23-25) ΑΣ Μακεδονικός - ΧΑΝΘ 3-1 (19-25, 25-17, 25-21, 25-19)
ΑΟ Ελληνικά Ναυπηγεία - Εθνικός 0-3 (18-25, 16-26, 19-25) ΑΕΠ Ολυμπιάς - Παναχαϊκή 0-3 (17-25, 18-25, 16-25) ΣΦΚ Πιερικός - ΑΣ Ελπίς 2-3 (21-25, 25-23, 19-25, 25-23, 11-15)
ΑΟ Οδυσσέας - ΑΟΝΣ Μίλων 1-3 (15-25, 26-24, 14-25, 12-25)
Κυριακή 7 Δεκεμβρίου


18.00: ΓΕ Αλεξανδρούπολης - ΕΓΣ Ζαφειράκης



Α2 Ανδρών 2014-15
Α΄Ομιλος
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. Ομάδες Αγ. Β. Σετ Ν Η
1. Σ.Φ.Π.Χανίων 8 24 (24-2) 8 0
2. OΠΕ Ρεθύμνου 8 22 (24-8) 8 0
3. Κύζικος Ν.Περάμου 8 21 (23-8) 7 1
4. Πανελλήνιος Γ.Σ. 8 14 (18-13) 5 3
5. Εθνικός Π. 8 14 (18-15) 4 4
6. Απόλλων Αθ. 8 13 (18-14) 5 3
7. Δραπετσώνα 8 9 (12-18) 2 6
8. ΑΟΝΣ Μίλων 8 9 (9-17) 3 5
9. Ναυπηγεία 8 6 (7-19) 2 6
10. Αργυρούπολη 8 5 (8-21) 2 6
11. Ροδίων Άθλησις 8 4 (12-22) 1 7
12. Οδυσσέας Αμαρ. 8 3 (9-23) 1 7
Εκτύπωση Άρθρου : Print Friendly and PDF Κοινωνικά :
 
Support : Δημιουργία ιστοσελίδας | Al.Ge Template | Πρότυπο ΒΒ2
Copyright © 2013. Γ.Σ. Απόλλων Σμύρνης 1891 - All Rights Reserved
Τεχνική Επιμέλεια - Al.Ge
Proudly powered by Al.Ge Template