ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΙΝΙ ΑΓΟΡΙΩΝ: Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ 39 - 35

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΙΝΙ ΑΓΟΡΙΩΝ

Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ 39 - 35

Αλλο ένα τμήμα του Γ.Σ. Απόλλωνα κατάφερε να κλείσει νικηφόρα τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις για το 2014.
Οι κυανόλευκοι μικροί κατάφεραν να πάρουν το ντέρμπι με τον Οδυσσέα Αγ. Βαρβάρας, με σκορ 39-35 και να κρατήσουν τη 2η θέση στο πρωτάθλημα.
Το εντός έδρας παιχνίδι ξεκίνησε άσχημα για τους μικρούς Απολλωνιστές που βρέθηκαν να χάνουν στο 1ο δεκάλεπτο με αρκετά μεγάλη διαφορά.
Στο 2ο δεκάλεπτο σε μία έκρηξη δυναμικότητας ο Απόλλωνας κατάφερε να μειώσει τη διαφορά στον έναν πόντο.
Από το δεύτερο ημίχρονο και μέχρι το τέλος, ο αγώνας εξελίχθηκε σε ντέρμπι, αφού και οι δύο ομάδες πηγαίνανε από ισοφάριση σε ισοφάριση με τη ζυγαριά να γέρνει ελάχιστα προς το μέρος των αντιπάλων αφού καταφέρνανε να ξεφύγουν έστω και για λίγο στο σκορ.
Δύο λεπτά πριν από τη λήξη του παιχνιδιού, τα μικρά του Απόλλωνα κάτω από την σωστή καθοδήγηση του προπονητή τους, κατάφεραν να περάσουν μπροστά στο σκορ, να κρατήσουν με καλή άμυνα τη διαφορά και να πάρουν το πολυπόθητο ροζ φύλλο.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα : 2-14, 19-20 (ημιχ.), 26-26, 39-35.