ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ: ΖΩΓΡΑΦΟΥ - Γ. Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 63-73

Σερί νικών για τον Απόλλωνα, που φτάνει αισίως στις εννέα!!!

Ούτε η ομάδα του Ζωγράφου, στο σημερινό εκτός έδρας παιχνίδι, στάθηκε ικανή να ανακόψει την επέλαση της κυανόλευκης ομάδας μας που πήρε τη νίκη με σκορ 63-73.

Ο Απόλλωνας μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και είχε το προβάδισμα από την αρχή του αγώνα. Οι παίκτες μας, ειδικά στο α' ημίχρονο κράτησαν πολύ καλή αμυντική γραμμή και με εύστοχα σουτ κατάφεραν και έφτασαν τη διαφορά στους 21 πόντους.

Στο β' ημίχρονο υπήρξε μια σχετική χαλάρωση και μια μικρή αστοχία κάτι που προσπάθησε να εκμεταλλευτεί όσο γινόταν η αντίπαλη ομάδα. Η διαφορά μειώθηκε στους 10 πόντους και παρέμεινε εκεί μέχρι το τέλος του παιχνιδιού.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα : 9-27, 26-47 (ημιχ.), 45-59, 63-73.

Η Βαθμολογία του πρωταθλήματος μετά την ολοκλήρωση της 11ης Αγωνιστικής (απομένουν 2 αγωνιστικές ακόμα για την ολοκλήρωση του 1ου γύρου):