ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ: Ελληνικά Ναυπηγεία - ΓΣ Απόλλων Σμύρνης 1-3







Τα Χανιά ταξίδεψαν στον Πειραιά για να παίξουν με τη Δραπετσώνα και αρχικά αιφνιδιάστηκαν μένοντας πίσω στα σετ. Ωστόσο στη συνέχεια κατάφερε να πάρει το τρίποντο. Ο ΟΠΕΡ νίκησε με 3-0 την Ροδίων Άθληση και η Κύζικος με 3-1 τον Μίλωνα. Στον Β όμιλο, η Παναχαϊκή δεν είχε κανένα πρόβλημα κόντρα στον Ερμή ενώ στον τρίτο όμιλο, ο Ηρακλής δυσκολεύτηκε μόνο στο πρώτο σετ κόντρα στην Ελπίδα.


1ος όμιλος
 
ΔΑΣ Δραπετσώνας - ΣΦΠ Χανίων 1-3 (25-22, 18-25, 23-25, 19-25)
Δραπετσώνα (Πλήθης):
Μαρμαρινός, Μαλαματίνας, Στρατηγός, Φέλερης, Κογκαλίδης, Παπαθανασίου, Ρούσσος (λ) / Τζανετουλάκος, Μπουλγάρου
Χανιά (Μπουτσουρής): Καπίρης, Καλογεράκης, Δεληπρίμης, Παπαδημητρίου, Πουλής, Ψάρρας, Πολυμερόπουλος (λ) / Κουτρουμπάκης, Χαραλαμπίδης, Μιχελάκης

ΟΠΕΡ - Ροδίων Άθλησις 3-0 (25-20, 27-25, 25-15)
ΟΠΕΡ (Πρασανάκης):
Διαμαντάκης, Σπανόπουλος, Κοτσιλιάνος, Μαρκίδης, Γλυνιαδάκης, Κόκκινος, Λαδάκης (λ) / Μπονατάκης, Μονιάκης, Χνάρης, Συνολάκης
Ροδίων (Αντωνιάδης): Μακρής, Μπαρδής, Γιώτης, Γκένοφ, Προδρομίδης, Μόσχους, Κοκολάκης (λ) / Καρύδας

Ελληνικά Ναυπηγεία - ΓΣ Απόλλων 1-3 (12-25, 25-14, 18-25, 16-25)

Ναυπηγεία (-): Παπαδέας, Καρακατσάνης, Κούλας, Δημοβασίλης, Κοτσίνης, Κατσανεβάκης, Μακρής (λ) / Κάνουλας, Χαλδέος, Παπαβασιλείου,
Γ.Σ. Απόλλων Σμύρνης (Νικηφορίδης): Κουμουνδούρος, Γεωργίου, Παπαστέλιος, Λένας, Χατζηκάλφας, Χριστοδούλου, Κοτζαμπάσης (λ) / Φραγκιαδάκης, Χριστοφοράκης, Γιαννόπουλος, Καραγιώργος

ΑΠΣ Κύζικος - ΑΟΝΣ Μίλων 3-1 (25-14, 23-25, 25-21, 25-18)
Κύζικος (Μπακοδήμος): Πεφάνης, Βαρδής Ε., Παπασιδέρης, Μπεκιάρης, Θεοδωρόπουλος, Τσέργας, Πλεμμένος (λ) / Μελλές, Χριστόπουλος, Βαρδής Χ.
Μίλωνας (Ντόζης): Αναστασόπουλος, Περγαμάλης Ε., Αθανασόπουλος, Σπυριούνης, Τουρνάκης, Κεχράς, Μουσικάς (λ) / Παπασταματάτος Ν., Περγαμάλης Γ.

Εθνικός ΟΦΠΦ - ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-1 (19-25, 25-23, 26-24, 25-18)
Εθνικός (Κλαρούδας): Χατζημητρίου, Μανιάτης, Δημητρίου, Τραπεζουντίδης, Σιώτης, Λαμπρινός, Αδαμόπουλος (λ) / Μάμαης, Γκανιάς, Μήτσης, Μπερμπερίδης
Αργυρούπολη (Αρέτας): Πολυχρόνου, Κίσκιρας, Μπατιστάτος, Κότσης, Γαλιώτος, Κλώνος, Κυριακουλάκος (λ) / Πανταζόπουλος, Ρομπότσης, Νταουντάκης

2ος όμιλος

 
ΓΕ Μεσολογγίου - ΑΠΣ Φθία 3-1 (25-17, 23-25, 25-14, 25-17)
ΓΕΜ (Σταματόπουλος): Σαλαβασίδης, Χασάπης, Κανάς Β., Υφαντής, Σαλτζής, Κανάς Σπ., Σακκάς (λ) / Σπανός, Πλαστήρας
Φθία (Γιαννέλης): Γαλιρόπουλος, Δημουλάς, Πλιάτσικας, Κοντοκώστας, Παπαθωμόπουλος, Σοφοκλέους, Μπελούμπασης (λ) / Γιαννέλης Στ.

ΑΠΣ Πήγασος - Καλαμάτα 80 3-2 (25-18, 11-25, 14-25, 25-22, 15-10)
Πήγασος (Οικονόμου): Μωραΐτης, Σπυρέας, Νικητάκης, Αργυρακάκης, Μανούσος, Παπαθεοδοσίου, Χρυσίδης (λ), Χιωτίνης / Μαρκούτης (λ), Παπαδόπουλος, Κάκος, Ντοκάκης.
Καλαμάτα 80 (Δημητρακόπουλος): Μπουσούνης, Μανιατέας, , Κακαλέτσης, Περτινάκης, Καρράς Βράχνας, Ντάκουρης Π., Ντάκουρης Β. (λ) / Αποστολόπουλος, Μάνα, Σκαρτσίλης, Κωτσάκης.

Παναχαϊκή - ΑΣΠ Ερμής 3-0 (25-20, 25-17, 25-18)
Παναχαϊκή (Λυκούδης):
Χρηστιάς, Βασιλάκος, Μούρτζης, Ν. Ρουμελιώτης, Γεωργακόπουλος, Μαυραγάνης, Μ. Ρουμελιώτης (λ) / Στούπης, Καραμπέρης
Ερμής (Συνοδινός):
Καρανικόλας, Βαλουξής, Μάρκου, Σαμοθράκης, Αλτάνης, Γεωργακόπουλος, Ιτάλο (λ) / Αεράκης, Τσιούμας

3ος όμιλος
 
Αίας Ευόσμου - Μακεδονικός 3-2 (25-16, 22-25, 25-22, 24-26, 15-13)
ΑΙΑΣ (Κουτουνίδης):
Σκαρλατίδης, Βαφέας, Σακελλαρίδης, Τσακιρίδης, Κεσογλίδης, Κούκουρας, Μπερμπέρογλου-λ / Αυγητίδης-λ, Κερτικίδης, Καμαριώτης, Βλάχος.
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Οικονομίδης): Παπαζαχαρίας, Καρασαρλίδης, Ρεμπούτζιας, Ρούσσος, Κοντόπουλος, Όσσας, Κοντοκώστας-λ / Τσαγγαλίδης, Γκουβελόπουλος, Κτιστάκης.

Ελπίδα Αμπελοκήπων - Ηρακλής 0-3 (23-25, 19-25, 14-25)
Ελπίδα (Κυλίτσης):
Αγγελής, Γαβριήλ, Βασιλειάδης, Σταυρακάκης, Σαχπατζίδης, Ακριτίδης, Αλμαλής-λ / Νταλαμπίρης-λ, Βουλγαρίδης, Πρώιος, Τσάρας.
Ηρακλής(Πάτρας): Κολτσιάκης, Γάτσης, Παλέντζας, Στεφανίδης, Τσολάκος, Ηλίας, Ρομαλίδης-λ/ Τσιράκης-λ, Μποζίδης, Τσιάρας, Κατσαφλιάκας, Τζιουμάκας.

ΓΕ Αλεξανδρούπολης - ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 3-0 (25-21, 25-14, 25-17)
ΓΕΑ (Κρεούζης):
Ζλατιλίδης, Καβαρατζής, Δαλδαβερένης, Αμαριανάκης, Μπουφίδης, Κυριακίδης, Αρχοντούδης (λ) / Κεσκίνης, Τασάκος, Φιλιππίδης
ΑΕ Κομοτηνής (Εξάρχου):
Καψαλιάρης, Χατζηβλασίου, Παπαδόπουλος, Λαχτάρας, Δημόπουλος, Χριστόφας, Παπαϊωάννου (λ) / Αβερκιάδης, Λέκκος.









Εκτύπωση Άρθρου : Print Friendly and PDF Κοινωνικά :
 
Support : Δημιουργία ιστοσελίδας | Al.Ge Template | Πρότυπο ΒΒ2
Copyright © 2013. Γ.Σ. Απόλλων Σμύρνης 1891 - All Rights Reserved
Τεχνική Επιμέλεια - Al.Ge
Proudly powered by Al.Ge Template