ΗΤΤΑ ΤΟΥ ΑΝΔΡΙΚΟΥ ΒΟΛΕΪ ΤΟΥ Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΠ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΜΕ 3-1




Στις νίκες επέστρεψε μετά από καιρό το Ροδίων άθλησις, το οποίο επιβλήθηκε της Δραπετσώνας με 3-1 για την 11η αγωνιστική της Α2 Ανδρών και τον πρώτο όμιλο.
Το Ροδίων Άθλησις μετρά 8 ήττες, ενώ τελευταία φορά που γεύτηκε τη νίκη ήτταν στην ένατη αγωνιστική. Για την Δραπετσώνα ήταν η ένατη ήττα.
Στον ίδιο όμιλο, ο Εθνικός νίκησε έστω και δύσκολα τον Οδυσσέα Αμαρουσίου, με τον δεύτερο να έχει μείνει με 3 βαθμούς. Στο παιχνίδι των υψηλών θέσεων ο ΟΠ Ρεθύμνου πήρε τη νίκη με 3-1 κόντρα στον Απόλλωνα. 
Στον δεύτερο όμιλο και το παιχνίδι των ουραγών, ο Ερμής επιβλήθηκε του τελευταίου πλέον της βαθμολογίας ΑΓΣ Ιωαννίνων.
Στον τρίτο όμιλο ο Μακεδονικός έφτασε τους 20 βαθμούς μετά τη νίκη επί του ενδέκατου Ζαφειράκη Νάουσας. Η ανατροπή ήρθε από τον Αίαντα Ευόσμου, ο οποίο πήρε δύο βαθμούς στο παιχνίδι με την ΓΕ Αλεξανδρούπολης.

1ος όμιλος

Εθνικός ΟΦΠΦ - ΑΟ Οδυσσέας 3-2 (17-25, 25-19, 25-22, 14-25, 15-13)
ΕΘΝΙΚΟΣ (Παπαδόπουλος): Χατζηδημητρίου, Μανιάτης, Σιώπης, Ξυλούρης, Δημητρίου, Τραπεζουντίδης/ Αδαμόπουλος (λ), Μπερμπερίδης, Λαμπρινός, Γκανιάς, Μάμαης
ΟΔΥΣΣΕΑΣ (Κυριαζής): Δανιάς, Ανάγνου, Κουμανταρέας, Χριστοφίδης, Σταθάκης, Μεσσάλας / Παναγόπουλος (λ), Ανθής, Κανελλόπουλος, Μάντζιος

Ροδίων Άθλησις - ΔΑΣ Δραπετσώνας 3-1 (25-22, 19-25, 25-23, 26-24)
ΡΟΔΙΩΝ (Αντωνιάδης): Μακρής, Τσακογιάννης, Προδρομίδης, Γκένοφ, Καρπαθάκης, Μόσχους / Κοκολάκης (λ), Μαυράκης (λ), Μπαρδής, Χουσίδης
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Πλήθης): Μαρμαρινός, Μοσχοβάκης, Κογκαλίδης, Μπουλγάρου, Μαλαματίνας, Στρατηγός / Ρούσος (λ), Δεληπρίμης, Φέλερης, Γκαϊντάσοφ

ΟΠ Ρεθύμνου - ΓΣ Απόλλων 3-1 (25-23, 25-21, 22-25, 25-21)
ΡΕΘΥΜΝΟ (Πρασανάκης): Μπονατάκης, Κοτσιλιάνος, Μαρκίδης, Μονιάκης, Χνάρης, Παλιουδάκης/ Λαδάκης (λ), Σπανόπουλος. 
Γ.Σ.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Νικηφορίδης): Κουμουνδούρος, Καραγιώργος, Χριστοδούλου, Λένας, Χατζηκάλφας, Παπαστέλιος / Κοτσαμπάσης (λ), Χριστοφοράκης, Γεωργίου.


 Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία των αγώνων της 1ης αγωνιστικής και των τριών ομίλων της Α2 Ανδρών

Α2 ΑΝΔΡΩΝ
Α΄όμιλος Β΄όμιλος Γ΄όμιλος
(11η αγωνιστική)
Σάββατο 3 Ιανουαρίου 2015
ΑΠΣ Κύζικος - ΣΦΠ Χανίων 3-2 (25-23, 20-25, 24-26, 25-21, 15-09) ΑΠΣ Πήγασος - Ολυμπιάδα Π. 0-3 (25-27, 25-27, 21-25) ΣΠΑ Καρδίτσας - Κομοτηνή 2-3 (25-21, 25-15, 15-25, 12-25, 11-15)
Γ.Σ.Πανελλήνιος - Ναυπηγεία 3-0 (25-15, 25-13, 25-18) Παναχαϊκή - Καλαμάτα 80 3-0 (25-15, 25-21, 25-18) ΧΑΝΘ - Πιερικός 3-0 (25-19, 25-23, 25-21)
Κυριακή 4 Ιανουαρίου Παλλήνη - ΓΕ Μεσολογγίου 3-0 (25-12, 25-22, 25-19) Κυριακή 4 Ιανουαρίου
Ροδίων Άθλησις - Δραπετσώνα 3-1 (25-22, 19-25, 25-23, 26-24) Κυριακή 4 Ιανουαρίου
ΓΕ Αλεξανδρούπολης - Αίας Ευόσμου 2-3 (22-25, 19-25, 25-21, 25-20, 08-15)
ΟΠ Ρεθύμνου - Γ.Σ.Απόλλων 3-1 (25-23, 25-21, 22-25, 25-21) Ερμής Π. - ΑΓΣ Ιωαννίνων 3-0 (25-20, 25-9, 25-14) ΕΓΣ Ζαφειράκης - Μακεδονικός 1-3 (21-25, 28-26, 21-25, 27-29)
Εθνικός Π. - Οδυσσέας Αμ. 3-2 (17-25, 25-19, 25-22, 14-25, 15-13) Πανερυθραϊκός - Φθία (αναβλήθηκε)
Πήγασος Πολίχνης - ΓΣ Ηρακλής (αναβλήθηκε)
Αργυρούπολη - Μίλων (αναβλήθηκε)
ΑΣ Κόροιβος - Ρεπό ΑΣ Ελπίς - ΜΑΣ Νίκη (αναβλήθηκε)



Α2 Ανδρών 2014-15
Α΄Ομιλος
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. Ομάδες Αγ. Β. Σετ Ν Η
1. Σ.Φ.Π.Χανίων 11 31 (32-6) 10 1
2. Κύζικος Ν.Περάμου 11 29 (32-11) 10 1
3. OΠΕ Ρεθύμνου 11 28 (31-12) 10 1
4. Πανελλήνιος Γ.Σ. 11 19 (25-18) 7 4
5. Εθνικός Π. 11 19 (24-20) 6 5
6. Γ.Σ. ΑπόλλωνΣμύρνης 11 16 (20-23) 6 5
7. ΑΟΝΣ Μίλων 10 15 (15-19) 5 5
8. Ροδίων Άθλησις 11 10 (19-27) 3 8
9. Δραπετσώνα 11 10 (16-27) 2 9
10. Αργυρούπολη 10 8 (12-24) 3 7
11. Ναυπηγεία 11 6 (7-28) 2 9
12. Οδυσσέας Αμαρ. 11 4 (12-32) 1 10

Α2 Ανδρών 2014-15
Β΄Ομιλος
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. Ομάδες Αγ. Β. Σετ Ν Η
1. Παναχαϊκή 10 29 (30-4) 10 0
2. Α.Ο.Παλλήνης 10 27 (29-7) 9 1
3. Πανερυθραϊκός 9 22 (24-7) 7 2
4. Kαλαμάτα 80 10 21 (22-11) 7 3
5. Πήγασος 10 15 (17-19) 5 5
6. ΓΕ Μεσολογγίου 10 11 (14-21) 4 6
7. Ολυμπιάδα Πατρών 10 14 (18-19) 5 5
8. Κόροιβος Αμαλιάδας 10 9 (13-24) 3 7
9. Φθία Λαμίας 9 6 (9-23) 2 7
10. Ερμής Πατρών 10 5 (10-27) 1 9
11. ΑΓΣ Ιωαννίνων 10 3 (4-27) 1 9

Α2 Ανδρών 2014-15
Γ΄Ομιλος
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. Ομάδες Αγ. Β. Σετ Ν Η
1. Γ.Σ.Ηρακλής 10 29 (30-2) 10 0
2. Νίκη Αιγινίου 10 28 (29-5) 9 1
3. ΓΕ Αλεξανδρούπολης 11 21 (23-19) 6 4
4. ΑΕ Κομοτηνής 11 20 (25-19) 7 4
5. Α.Σ.Μακεδονικός 11 20 (25-20) 7 4
6. Α.Σ.Ελπίδα 10 16 (20-18) 6 4
7. Πιερικός Κατερίνης 11 16 (20-23) 5 6
8. Πήγασος Πολίχνης 10 14 (18-22) 4 6
9. Αίας Ευόσμου 11 13 (18-23) 5 6
10. ΣΠΑ Καρδίτσας 11 7 (12-27) 2 9
11. ΧΑΝΘ 11 5 (12-30) 1 10
12. Ζαφειράκης Ν. 11 4 (8-31) 1 10

Εκτύπωση Άρθρου : Print Friendly and PDF Κοινωνικά :
 
Support : Δημιουργία ιστοσελίδας | Al.Ge Template | Πρότυπο ΒΒ2
Copyright © 2013. Γ.Σ. Απόλλων Σμύρνης 1891 - All Rights Reserved
Τεχνική Επιμέλεια - Al.Ge
Proudly powered by Al.Ge Template