ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ: ΔΑΣ Δραπετσώνας - ΓΣ Απόλλων 0-3








Η Κύζικος Νέας Περάμου νίκησε εύκολα την Αργυρούπολη 3-0, ενώ χωρίς αγώνα πήρε το τρίποντο ο ΣΦΠ Χανίων και οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος Α2 ανδρών στον Α΄όμιλο.
Στους άλλους αγώνες του πρώτου ομίλου, ο Παννελήνιος επικράτησε δύσκολα 3-0 του Ροδίων Άθλησις και τον άφησε να ανησυχεί για τη σωτηρία του. Η Δραπετσώνα ηττήθηκε με το ίδιο σκορ από τον Απόλλωνα, ενώ ο Μίλων νίκησε στο τάι μπρέικ τα Ελληνικά Ναυπηγεία που παλεύουν για τη σωτηρία.
Στον Β΄ όμιλο ο Πανερυθραϊκός έκανε πιο δύσκολη τη θέση του Ερμή Πατρών, ο οποίος έχει μείνει με 10 βαθμούς, μετά και τη νέα ήττα με 3-0, ενώ και Ολυμπιάδα Πατρών «πλήγωσε» τον ουραγό ΑΓΣΙ. Στην πεντάδα η Παλλήνη επικράτησε του Πήγασου με 3-1 εκτός έδρας.
Στον Γ΄ όμιλο αποτελεί είδηση όταν ο πανίσχυρος Ηρακλής χάνει σετ. Επιβλήθηκε 3-1 του Αίαντα Ευόσμου και παρέμεινε στην κορυφή, ενώ η Νίκη Αιγινίου νίκησε στο τάι μπρέικ την Κομοτηνή. Η Ελπίδα νίκησε 3-0 τον Πήγασο Πολίχνη ενώ ο Μακεδονικός 3-1 τον Πιερικό που δεν κινδυνεύει.

1ος όμιλος

ΓΣ Πανελλήνιος - Ροδίων Άθλησις 3-0 (25-22, 29-27, 25-23)
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ (Λακασάς): Κωνσταντινίδης, Χατζηθάνος, Δημητούλης, Τοκάνης, Σπυρίδων, Κάλας / Αντωνιάδης (λ), Καλιντέρης, Τριπολιτσιώτης, Μπίκος, Ντινόπουλος
ΡΟΔΙΩΝ (Αντωνιάδης): Μακρής, Καρπαθάκης, Προδρομίδης, Χουσίδης, Γκένοφ, Μοσχούς / Τσακογιάννης (λ), Καρύδας, Γιώτης, Κοτσίτσας

ΔΑΣ Δραπετσώνας - ΓΣ Απόλλων 0-3 (17-25, 20-25, 22-25)
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Πλήθης): Μαρμαρινός, Μαλαματίνας, Στρατηγός, Μπουλγάρου, Κογκαλίδης, Παπαθανασίου / Ρούσσος (λ), Τζανετουλάκος, Δεληπρίμης
Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Νικηφορίδης): Κουμουνδούρος, Γεωργίου, Φραγκιαδάκης, Λένας, Χατζηκάλφας, Χριστοδούλου / Κοτζαμπάσης (λ), Χριστοφοράκης

ΑΠΣ Κύζικος - ΑΟΝ Αργυρούπολη 3-0 (25-17, 25-21, 25-14)
ΚΥΖΙΚΟΣ (Μπακοδήμος): Μελλές, Τσέργας, Πεφάνης, Θεοδωρόπουλος, Παπασιδέρης, Μπεκιάρης / Πλεμμένος (λ), Χριστόπουλος, Λιότας
ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ (Αρετάς): Πανταζόπουλος, Κισκίρας, Νομικός, Ρομπότσης, Νταουντάκης, Κότσης / Κυριακουλάκος (λ)

Ελληνικά Ναυπηγεία - ΑΟΝΣ Μίλων 2-3 (25-18, 23-25, 17-25, 25-20, 11-15)
ΝΑΥΠΗΓΕΙΑ (Φορτούνας): Κοτσίνης, Μπασούκας, Κούλας, Κατσανεβάκης, Δημοβασίλης, Παπαδέας / Μακρής (λ), Κάνουλας, Χαλδέος, Μουτζούρης
ΜΙΛΩΝΑΣ (Ντόζης): Κεχράς, Τουρνάκης, Σπυριούνης, Πανούσος, Περγαμαλής Σ., Αναστασόπουλος / Μουσικάς (λ), Παπασταματάτος Γ., Παπασταματάτος Ν.

2ος όμιλος


Πανερυθραϊκός - ΑΣΠ Ερμής 3-0 (25-18, 25-13, 25-20)
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Λάιος): Κρέτσης, Παπακυριακού, Κούνας, Μανιόπουλος, Κωστόπουλος Β., Λυκούρεσης / Αχιλλεόπουλος (λ), Κωστόπουλος Γ., Σπανός, Μπαρούτας, Τοπαλίδης
ΕΡΜΗΣ ΠΑΤΡΩΝ (Συνοδινός): Μάρκου, Σαμοθράκης, Βαλουξής, Γεωργακόπουλος, Αλτάνης, Καρανικόλας / Μουσλία (λ), Αεράκης, Τσιούμας

ΑΕΠ Ολυμπίας - ΑΓΣ Ιωαννίνων 3-0 (25-20, 25-15, 25-21)
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (Δαρείος): Γεωργάτος, Δημησιάνος, Ντότζης, Θεοδωράκης, Φιλίππου, Ράπτης / Κόζης (λ), Διονυσόπουλος, Κουτζοδήμας,
ΑΓΣΙ (Θεοδωράκης): Σιαμπαλής, Γεωργάκης, Χόνδρος, Τσουμάνης, Μυλωνάς, Πλούρας / Κυπριανός (λ), Μάντζιος

ΑΠΣ Πήγασος - ΑΟ Παλλήνη 1-3 (25-23, 17-25, 21-25, 19-25)
ΠΗΓΑΣΟΣ (Οικονόμου): Μανούσος, Μωραΐτης, Σπύρας, Παπαθεωδοσίου, Καλογερόπουλος, Αργυρακάκης / Χρυσίδης (λ), Κάκος, Ντοκάκης
ΠΑΛΛΗΝΗ (Φάκας): Λιόντας, Μπιλλήρης, Αντωνάκης, Τσικάτος, Μήττας, Κουλοχέρης / Βογιατζίδης (λ), Μπαλογιάννης, Αγγελής, Χομαγιούν

3ος όμιλος


ΜΑΣ Νίκη-ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 3-2 (25-14, 20-25, 25-12, 19-25, 15-13)
ΝΙΚΗ (Πέτροβιτς): Γεωργόπουλος Β., Παπάζογλου, Γκορίδης, Παράσογλου Βουλκίδης, Ιωαννίδης / Τσομπάνογλου (λ), Λαμπρινός, Γεωργόπουλος Α..
ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Εξάρχου): Καψαλιάρης, Λαχτάρας, Αβερκιάδης, Λέκκος, Δημόπουλος, Χριστόφας / Παπαϊωάννου (λ),Μαζιώτης.

ΑΣ Ελπίς-Πήγασος Πολίχνης 3-0 (25-20, 25-12, 25-15)
ΕΛΠΙΣ (Κυλίτσης): Αγγελής, Γαβριήλ, Βασιλειάδης, Τσάρας, Σαχπατζίδης, Πρώιος /Αλμαλής (λ) Βουλγαρίδης, Σταυρακάκης, Μπατσαράς.
ΠΗΓΑΣΟΣ (Γαϊδατζής): Κομητούδης, Μωυσίδης, Κυριμκίρογλου, Αντύπας, Σταυρίδης, Κανέλλιας / Γιουγκής (λ), Ματθαίου, Βεληχάι, Μωυσίδης Α., Μωυσίδης Γ..

ΣΦΚ Πιερικός-ΑΣ Μακεδονικός 1-3 (20-25, 26-24, 18-25, 18-25)
ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Σαρρής): Ξενίδης, Παππάς, Μπατσάρας, Γρηγοριάδης, Σάμαλης, Τσίρκος / Καλιάκος (λ), Ματσαρίδης-λ, Γιατσίδης, Αλεξίου.
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Οικονομίδης): Γκουδελόπουλος, Καρασαρλίδης, Οταμπασίδης, Κοντογιάννης, Ρεμπούτζιας, Όσσας / Ρούσσος (λ), Κτιστάκης, Τσαγγαλίδης, Τσιγγελίδης.

Αίας Ευόσμου-Ηρακλής 1-3 (07-25, 27-25, 20-25, 16-25)
ΑΙΑΣ (Κουτουνίδης): Βλάχος, Γκούγκουρας, Σκαρλατίδης, Βαφέας, Σακελλαρίδης, Τσακιρίδης / Μπερμπέρογλου (λ), Αυγητίδης (λ), Κερτικίδης Α., Καμαριώτης, Κερτικίδης Κ..
ΗΡΑΚΛΗΣ (Πάτρας): Κολτσιάκης, Γάτσης, Παλέντζας, Στεφανίδης, Τσολάκος, Ηλίας / Ρωμαλιάδης (λ), Τσιράκης (λ), Κατσαφλιάκας, Μούχλιας, Τσιάρας.





Α2 ΑΝΔΡΩΝ
Α΄όμιλος Β΄όμιλος Γ΄όμιλος
(16η αγωνιστική)
Σάββατο 7 Φεβρουαρίου 2015
Πανελλήνιος - Ροδίων Άθλησις 3-0 (25-22, 29-27, 25-23) Πανερυθραϊκός - ΑΣΠ Ερμής 3-0 (25-18, 25-13, 25-20) ΜΑΣ Νίκη - ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 3-2 (25-14, 20-25, 25-12, 19-25, 15-13)
Δραπετσώνα - ΓΣ Απόλλων 0-3 (17-25, 20-25, 22-25) ΑΕΠ Ολυμπίας - ΑΓΣ Ιωαννίνων 3-0 (25-20, 25-15, 25-21) ΑΣ Ελπίς - Πήγασος Πολίχνης 3-0 (25-20, 25-12, 25-15)
Ναυπηγεία - Μίλων 2-3 (25-18, 23-25, 17-25, 25-20, 11-15) ΑΠΣ Πήγασος - ΑΟ Παλλήνη 1-3 (25-23, 17-25, 21-25, 19-25) Αίας - ΓΣ Ηρακλής 1-3 (07-25, 27-25, 20-25, 16-25)
Κύζικος - Αργυρούπολη 3-0 (25-17, 25-21, 25-14) Κυριακή 8 Φεβρουαρίου ΣΦΚ Πιερικός - ΑΣ Μακεδονικός 1-3 (20-25, 26-24, 18-25, 18-25)
Κυριακή 8 Φεβρουαρίου 18.00: ΑΠΣ Φθία - Καλαμάτα 80 Κυριακή 8 Φεβρουαρίου
14:30: ΟΠ Ρεθύμνου - Εθνικός 18.00: ΑΣ Κόροιβος - Παναχαϊκή 18.00: ΕΓΣ Ζαφειράκης - ΣΠΑ Καρδίτσας
Ρεπό ΣΦΠ Χανίων Ρεπό ΓΕ Μεσολογγίου 19.00: ΓΕ Αλεξανδρούπολης - ΧΑΝΘ




Α2 Ανδρών 2014-15
Α΄Ομιλος
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. Ομάδες Αγ. Β. Σετ Ν Η
1. Σ.Φ.Π.Χανίων 16 46 (47-7) 15 1
2. Κύζικος Ν.Περάμου 16 43 (47-14) 15 1
3. OΠΕ Ρεθύμνου 15 39 (43-15) 14 1
4. Εθνικός Π. 15 31 (36-23) 10 5
5. Απόλλων Αθ. 16 26 (32-29) 9 7
6. ΓΣ Πανελλήνιος 16 25 (32-27) 9 7
7. AOΝΣ Μίλων 16 23 (28-31) 8 8
8. Αργυρούπολη 16 14 (22-38) 5 11
9. Δραπετσώνα 16 12 (20-41) 3 13
10. Ροδίων Άθλησις 16 11 (20-42) 3 13
11. Ναυπηγεία 16 11 (15-40) 3 13
12. Οδυσσέας Αμαρ. 16 -11 (12-47) 1 16
*Ο Οδυσσέας μηδενίστηκε στον αγώνα με το Ρέθυμνο και αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα


Α2 Ανδρών 2014-15
Β΄Ομιλος
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. Ομάδες Αγ. Β. Σετ Ν Η
1. Παναχαϊκή 14 41 (42-5) 14 0
2. Πανερυθραϊκός 14 37 (39-7) 12 2
3. ΑΟ Παλλήνης 15 36 (39-16) 12 3
4. Kαλαμάτα 80 14 26 (29-20) 8 6
5. Πήγασος 14 23 (27-24) 8 6
6. Ολυμπιάδα Πατρών 14 20 (25-27) 7 7
7. Κόροϊβος Αμαλιάδας 14 15 (22-33) 5 9
8. ΓΕ Μεσολογγίου 14 14 (19-31) 5 9
9. Ερμής Πατρών 15 10 (17-39) 3 12
10. Φθία Λαμίας 13 9 (13-33) 3 10
11. ΑΓΣ Ιωαννίνων 15 3 (5-42) 1 14


Α2 Ανδρών 2014-15
Γ΄Ομιλος
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. Ομάδες Αγ. Β. Σετ Ν Η
1. Γ.Σ.Ηρακλής 16 46 (48-5) 16 0
2. Νίκη Αιγινίου 15 40 (44-11) 14 1
3. ΓΕ Αλεξανδρούπολης 14 28 (31-23) 8 5
4. Α.Σ.Μακεδονικός 16 28 (36-31) 9 7
5. ΑΕ Κομοτηνής 16 26 (33-31) 9 7
6. Α.Σ.Ελπίδα 16 22 (30-33) 7 9
7. Πήγασος Πολίχνης 15 22 (26-30) 7 8
8. Αίας Ευόσμου 16 20 (28-33) 8 8
9. Πιερικός Κατερίνης 16 17 (24-38) 5 11
10. ΧΑΝΘ 15 12 (22-38) 4 11
11. ΣΠΑ Καρδίτσας 14 11 (17-34) 3 11
12. Ζαφειράκης Ν. 15 4 (11-43) 1 14







Εκτύπωση Άρθρου : Print Friendly and PDF Κοινωνικά :
 
Support : Δημιουργία ιστοσελίδας | Al.Ge Template | Πρότυπο ΒΒ2
Copyright © 2013. Γ.Σ. Απόλλων Σμύρνης 1891 - All Rights Reserved
Τεχνική Επιμέλεια - Al.Ge
Proudly powered by Al.Ge Template