ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ Α2 ΑΝΔΡΩΝ




 
 
Με 13 στους 14 αγώνες να τελειώνουν 3-0 ολοκληρώθηκε η πρώτη ημέρα της 18ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών. Το μοναδικό ματς που πήγε στο τάι μπρέικ ήταν αυτό στη Νέα Πέραμο, από όπου έφυγε νικητής ο ΟΠΕΡ και άυξησε τη διαφορά με την τρίτη Κύζικο. 
Στον ίδιο όμιλο τα Ναυπηγεία δεν κατάφεραν ούτε στο παιχνίδι με την Αργυρούπολη να πάρουν τη νίκη και συνεχίζουν στο τέλος της βαθμολογίας, με την Αργυρούπολη να είναι όγδοη. Ο Απόλλων συνάντησε αντίσταση από τον Μίλωνα μόνο στο δεύτερο σετ. 
Στον δεύτερο όμιλο η Παναχαϊκή παρέμεινε στην κορυφή μετά τη νίκη επί του Πήγασου εκτός έδρας, ενώ η ΦΘΙΑ ηττήθηκε από την Παλλήνη και βλέπει κι άλλο να δυσκολεύει η θέση της.
Στον τρίτο όμιλο ΣΠΑΚ και ΧΑΝΘ ηττήθηκαν από την ΓΕΑ και τη Νίκη Αιγινίου αντιστοίχως.

1ος όμιλος

ΑΠΣ Κύζικος - ΟΠΕ Ρεθύμνου 2-3 (23-25, 25-14, 23-25, 26-24, 15-17)
ΚΥΖΙΚΟΣ (Μπακοδήμος): Βαρδής Σ., Μπεκιάρης, Θεοδωρόπουλος, Πεφάνης, Σοφράς, Παπασιδέρης, Πλεμμένος (λ) / Τσιγαρίδας, Βαρδής Χ., Μελλές, Χριστόπουλος, Λιώτας
ΟΠΕΡ (Πρασανάκης): Σπανόπουλος, Κόκκινος, Διαμαντάκης, Ζουπάνι, Κοτσιλιάνος, Συνολάκης, Λαδάκης / Μπονατάκης, Γλυνιαδάκης, Παλιουδάκης, Χνάρης, Μονιάκης

Ελληνικά Ναυπηγεία - ΑΟΝ Αργυρούπολης 0-3 (23-25, 15-25, 23-25)
ΝΑΥΠΗΓΕΙΑ (Φορτούνας): Παπαδέας, Κοτσίνης, Κατσανεβάκης, Δημοβασίλης, Χαλδέος, Κούλας, Μακρής (λ) / Παπαβασιλείου, Μουντούρης
ΑΟΝΑ (Αρετάς): Γαλιώτος, Νταουντάκης, Πολυχρόνου, Μπατιστάτος, Κωστής, Κλώνος, Κυριακουλάκος (λ)

ΓΣ Απόλλων - ΑΟΝΣ Μίλων 3-0 (25-19, 25-22, 25-15) 
Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ(Νικηφορίδης): Κουμουνδούρος, Γεωργίου, Φραγκιαδάκης, Λένας, Καραγιώργος, Χριστοδούλου, Κοτσαμπάσης (λ) / Χριστοφοράκης,
ΜΙΛΩΝ (Ντόζης): Αθανασόπουλος , Περγαμαλής, Τουρνάκης, Πανούσος, Σπυριούνης, Κέχρας, Μουσικάς (λ) / Παπασταματάτος Γ., Αναστασόπουλος Π.

2ος όμιλος

ΑΠΣ Φθία - ΑΟ Παλλήνη 0-3 (20-25, 18-25, 16-25)
ΦΘΙΑ (Γιαννέλης): Γαλιρόπουλος, Δημουλάς, Αντωνακάκης, Κοντοκώστας, Παπαθωμόπουλος, Πλιάτσικας, Σταυρόπουλος (λ) / Μπελούμπασης, Γρηγοριάδης, Σοφοκλέους, Αλεξόπουλος
ΠΑΛΛΗΝΗ (Φάκας): Λιόντας, Μπιλλήρης, Τσικάτος, Αντωνάκης, Κουλοχέρης, Αγγελής, Βογιατζίδης (λ) / Κοντοδήμας, Μήττας

Πανερυθραϊκός - ΑΣ Κόροιβος 3-0 (25-17, 25-19, 25-17)
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Λάιος): Λυκούρεσης, Κρέτσης, Κωστόπουλος Β., Παπακυριακού, Κούνας, Μανιόπουλος, Μπαρουτάς (λ) / Κωστόπουλος Γ.,
ΚΟΡΟΙΒΟΣ (Γκρουμούσας): Φωτιάδης, Τσαούσης, Μαυροειδής, Παναγιωταράς Φ., Σωτηρόπουλος, Παναγιωταράς Στ., Μιχόπουλος (λ) / Παναγιωτόπουλος, Τσούμας, Παπαθεοδώρου

ΓΕ Μεσολογγίου - Καλαμάτα 80 3-0 (25-20, 25-23, 25-17)
ΓΕΜ (Σταματόπουλος): Σαλαβασίδης, Χασάπης, Καννάς, Υφαντής, Πλαστίρας, Σπανός, Σακκάς (λ) / Στεφόπουλος
ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80 (Γεωργακόπουλος): Κακαλέτρης, Μπουσούνης, Ντάκουρης, Καρράς, Μανιατέας, Κωστάκης, Περπινάκης (λ) / Βραχνάς

AEΠ Ολυμπίας - ΑΣΠ Ερμής 3-0 (25-21, 25-17, 25-20)
*Σε αγώνα που έγινε την Παρασκευή:
ΑΠΣ Πήγασος - Παναχαϊκή 0-3 (19-25, 19-25, 17-25)
ΠΗΓΑΣΟΣ (Οικονόμου): Μανούσος, Μωραΐτης, Σπύρας, Παπαθεωδοσίου, Καλογερόπουλος, Αργυρακάκης, Χρυσίδης (λ) / Κάκος, Ντοκάκης
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Λυκούδης): Λιβαθηνός, Ν. Ρουμελιώτης, Ντονάς, Βλαχοστάθης, Μαυραγάνης, Βασιλάκος, Καραμπέρης (λ) / Γεωργακόπουλος, Μούρτζης, Χρηστιάς, Στούπης

3ος όμιλος

ΑΠΣ Αίας - Πήγασος Πολίχνης 3-0 (25-23, 25-21, 25-15)
ΑΙΑΣ (Κουτουνίδης): Βλάχος, Γκούγκουρας, Σκαρλατίδης, Βαφέας, Καμαριώτης, Τσακιρίδης, Μπερμπέρογλου-λ / Αυγητίδης-λ, Κεσογλίδης, Κόκας, Κερτικίδης, Σακελλαρίδης.
ΠΗΓΑΣΟΣ (Γαϊδατζής): Βελιχάι, Ριζόγλου, Μωυσίδης Α., Σταυρίδης, Κιριμκιρόγλου, Κομητούδης, Χαριτωνίδης-λ / Πετρίδης, Τζιάβρας, Ματθαίου.

ΓΕ Αλεξανδρούπολης - ΣΠΑ Καρδίτσας 3-0 (25-16, 25-21, 25-14)
ΓΕΑ (-): Καβαρατζής, Μπουφίδης, Ζλατιλίδης, Αμαριαννάκης, Κυριακίδης, Δαλδαβερένης, Αρχοντούδης-λ / Κεσκίνης, Κωνσταντινίδης, Κότας.
ΣΠΑΚ (-): Βασιλάκος, Αλεξίου Φ., Αλεξίου Αθ., Θάνος, Μοϊάνος, Παπαγεωργίου, Αθανασόπουλος-λ / Μαλλιώρας

ΣΦΚ Πιερικός - ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 0-3 (18-25, 19-25, 24-26)
ΠΙΕΡΙΚΟΣ (-): Παππάς, Τσίρκος, Ταμάλης, Μπατσάρας, Γιατσίδης, Γρηγοριάδης, Καλιάκος-λ / Ματσαρίδης-λ, Ξενίδης, Αλεξίου.
ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Έξαρχου): Καψαλιάρης, Αβερκιάδης, Λέκκος, Δημόπουλος, Λαχτάρας, Χριστόφας, Παπαϊωάννου-λ / Μαζιώτης.

ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου - ΧΑΝΘ 3-0 (25-23, 25-12, 25-22)
ΝΙΚΗ (Στράντζαλης): Γεωργόπουλος Β., Γεωργόπουλος Α., Λαμπρινός, Ιωαννίδης, Παπάζογλου, Γκορίδης, Ματσκίδης-λ / Πελοπίδας-λ, Βουλκίδης, Κιοσσές, Παπαλεξίου.
ΧΑΝΘ (Δράμπας): Ντινόπουλος, Τερζόγλου Γ.Τ., Νικολακάκης, Παραδεισάνος, Τερζόγλου Γ.Α., Δαμβουνέλης, Πάντσιος-λ / Οικονομίδης, Ξένος-Καρούμπας, Τρυπογεώργος, Ζαλίδης.

Μακεδονικός – Ηρακλής 0-3 (12-25, 23-25, -17)
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Οικονομίδης): Ρούσσος, Κοντόπουλος, Κοντογιάννης, Τσακαλίδης, Ρεμπούτσιας, Όσσας, Κοντοκώστας-λ / Γκουβελόπουλος, Παπαζαχαρίας, Κτιστάκης.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Πάτρας): Παλέντζας, Κολτσιάκης Χρ., Μποζίδης, Στεφανίδης Χρ., Τσολάκος, Γάτσης, Ρωμαλιάδης-λ / Μπουράκης-λ, Κολτσιάκης Γ., Στεφανίδης Μ., Κατσαφλάκας
Εκτύπωση Άρθρου : Print Friendly and PDF Κοινωνικά :
 
Support : Δημιουργία ιστοσελίδας | Al.Ge Template | Πρότυπο ΒΒ2
Copyright © 2013. Γ.Σ. Απόλλων Σμύρνης 1891 - All Rights Reserved
Τεχνική Επιμέλεια - Al.Ge
Proudly powered by Al.Ge Template