ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΙΝΙ & ΠΡΟΜΙΝΙ ΑΓΟΡΙΩΝ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΜΙΝΙ & ΠΡΟΜΙΝΙ ΑΓΟΡΙΩΝ

Με νικηφόρους αγώνες συνέχισαν τα κυανόλευκα μικρά τμήματα του Γ.Σ. Απόλλωνα.

Η ομάδα Μίνι πραγματοποίησε ένα δύσκολο εντός έδρας αγώνα απέναντι στην ομάδα του Οιωνού.
Η ομάδα μας έχοντας αρκετές ελλείψεις, ξεκίνησε πολύ άσχημα το παιχνίδι και βρέθηκε να χάνει στο πρώτο δεκάλεπτο χωρίς να έχει καταφέρει να βάλλει ούτε ένα πόντο.
Από το ημίχρονο και μετά ο αγώνας εξελίχθηκε σε ντέρμπυ και τελείωσε με την ομάδα των μίνι να παίρνει το ροζ φύλλο αγώνα με οριακό σκορ 49-47.
Με τη νίκη αυτή εδραιώθηκε η είσοδος της ομάδας στη Β' φάση του πρωταθλήματος Μίνι (μία αγωνιστική πριν από το τέλος), στην οποία περνάνε οι 2 πρώτες ομάδες των ομίλων.

Από την άλλη πλευρά, η ομάδα προμίνι, αντιμετώπισε εκτός έδρας την ομάδα της Υπεροχής Εξαρχείων και πήρε μία εύκολη νίκη με σκορ 32-66 και την πρώτη θέση στο βαθμολογικό πίνακα.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα :
Μίνι -> 0-19, 17-23(ημιχ.), 36-35 & 49-47
Προμίνι -> 4-19, 15-30(ημιχ.), 21-52 & 32-66

Βαθμολογία πρωταθλήματος Μίνι αγοριών 1ου Ομιλου μετά το τέλος της 7ης αγωνιστικής β' γύρου:

8. ΑΟ Περισσού : 13 (0 - 13)

Βαθμολογία πρωταθλήματος Προμίνι αγοριών 1ου Ομιλου μετά το τέλος της 3ης αγωνιστικής α' γύρου:
1. ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ : 6 (3 - 0)
2. ΑΟ Λεοντείου : 5 (2 - 1)
3. ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας : 5 (2 - 1)
4. Υπεροχή Εξαρχείων : 4 (1 - 2)
5. ΑΠΣ Οιωνός : 4 (1 - 2)
6. ΑΟ Περισσού : 3 (0 - 3)