ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΡΟΜΙΝΙ ΚΑΙ ΜΙΝΙ ΑΓΟΡΙΩΝ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΡΟΜΙΝΙ ΑΓΟΡΙΩΝ

Νίκη στην παράταση κατάφερε και πήρε η ομάδα προμίνι του  Γ.Σ. Απόλλωνα που αγωνίστηκε το προηγούμενο Σάββατο με αντίπαλο την ομάδα της Νέας Ιωνίας.
Ο αγώνας δεν ξεκίνησε καθόλου καλά για τους κυανόλευκους μικρούς, που βρέθηκαν να χάνουν στο 1ο δεκάλεπτο με 2-8.
Στο 2ο δεκάλεπτο η ομάδα μπήκε ανανεωμένη και κατάφερε να περάσει μπροστά στο σκορ με ελάχιστη διαφορά.
Το παιχνίδι στο 2ο ημίχρονο εξελίχτηκε σε ντέρμπυ αφού και οι δύο ομάδες ήταν της ίδιας σχεδόν δυναμικότητας και είχαν αρκετή αστοχία.
Η κανονική διάρκεια του παιχνιδιού έληξε με 37-37.
Στην παράταση, ένα τρίποντο και δύο φάουλ έδωσαν το προβάδισμα στον Απόλλωνα που πήρε το ροζ φύλλο αγώνα με σκορ 43-39 και παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Βαθμολογία πρωταθλήματος Προμίνι αγοριών 1ου Ομιλου μετά το τέλος της 4ης αγωνιστικής α' γύρου:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΝΙ ΑΓΟΡΙΩΝ Β' ΦΑΣΗ
Μετά από κλήρωση που διενεργήθηκε στα γραφεία της ΕΣΚΑ για τη Β' φάση του πρωταθλήματος Μίνι Αγοριών, η ομάδα του Γ.Σ. Απόλλωνα θα αγωνιστεί στον 3ο Ομιλο μαζί με τα ακόλουθα σωματεία:

1. ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
2. ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤΙΚΩΝ ΠΡΟΑΣΤΙΩΝ
3. ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
4. ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ

Η Β' Φάση (Φάση των 16) αποτελείται από 4 ομίλους των 4 ομάδων από τις οποίες θα περάσουν οι 4 πρώτες κάθε ομίλου στην τελική φάση.