ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ: Νηρέας Χαλανδρίου – Απόλλων 7-7

Νηρέας Χαλανδρίου – Απόλλων 7-7

Ισόπαλος ήρθε ο Απόλλων στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Β΄ εθνικής κατηγορίας πόλο απέναντι στο γηπεδούχο Νηρέα με σκορ 7-7.
Οι δυο πρώτες περίοδοι έκλεισαν με τον Απόλλωνα να προηγείται στο σκορ στο κολυμβητήριο του Χαλανδρίου με 3-1 και 4-3 απέναντι στον τοπικό Νηρέα. Η ομάδα μας αν και προηγήθηκε με 5-3 στο σκορ στην τρίτη περίοδο, βρέθηκε στο τέλος της περιόδου να ισοφαρίζεται σε 5-5. Ο Νηρέας πραγματοποιώντας αντεπίθεση διαρκείας έφτασε το σκορ στο 5-6 κατά την διάρκεια της τέταρτης περιόδου.
Ο αγώνας μας επιφύλασσε ένα ανατρεπτικό φινάλε με τον Απόλλωνα να παίρνει βραχεία κεφαλή στο σκορ με 7-6, αλλά 25 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του αγώνα να δέχεται την ισοφάριση, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 7-7. Αξίζει να σημειώσουμε πως ο Απόλλων έχασε και δυο πέναλτι κατά την διάρκεια του αγώνα που θα μπορούσαν να του είχαν χαρίσει τη νίκη.
Ο Απόλλων στάθηκε πολύ καλά απέναντι στους γηπεδούχους, οι οποίοι είναι πιο έτοιμοι τη δεδομένη χρονική στιγμή και σίγουρα από τις ομάδες που διεκδικούν την άνοδο στην Α2.
Από τον σημερινό αγώνα απουσίαζε λόγω ασθενείας ο κόουτς του Απόλλωνα Κωνσταντίνος Δάνδολος. Την καθοδήγηση της ομάδας ανέλαβε ο βοηθός προπονητής Ανδρέας Παπαδημητρακόπουλος..
Το σκορ ανά περίοδο: 3-1, 4-3, 5-5, 7-7
Τα γκολ για την ομάδα μας σημείωσαν οι Σαλπέας και Μπουρνάζος από 2 και από 1 γκολ πέτυχαν οι ΚαψοκόληςΠερατινός και Τσουκάτος.
ΑΠΟΛΛΩΝ: Ρέππας, Καψοκόλης, Περατινός, Σαλπέας, Τσίκλος, Κοντογιώργος, Ματσούκης, Γεωργιάδης, Μπουρνάζος, Χατζηγούλας, Τσουκάτος. Χόρτης, Ψαρρέας
Το Σάββατο (4/4, 16.30) το μπλε υποβρύχιο θα αντιμετωπίσει την Α.Ε. Χαϊδαρίου.