ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΡΟΜΙΝΙ ΑΓΟΡΙΩΝ

Μία αγωνιστική πριν από το τέλος του πρωταθλήματος, οι κυανόλευκοι μικροί κατάφεραν να εξασφαλίσουν την πρόκριση στη Β' φάση (φάση των οκτώ) νικώντας, εκτός έδρας, τη Νέα Ιωνία με σκορ 22-31.
Η ομάδα προμίνι του Απόλλωνα βρίσκεται, μετά από εννέα αγωνιστικές, αήττητη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας πάρει και διαφορά ασφαλείας από τον 2ο.
Ο αγώνας στη Ν.Ιωνία είχε δυναμική και από τις δύο ομάδες, και ειδικά στο 3ο δεκάλεπτο η αντίπαλη ομάδα κατάφερε να φτάσει τη διαφορά στον ένα πόντο.
Ο Απόλωνας όμως, στο τελευταίο δεκάλεπτο, σε μία έκρηξη καλής άμυνας & επίθεσης κατάφερε ώστε η Ν.Ιωνία να μη βάλει ούτε ένα πόντο. Ετσι, πήρε το ροζ φύλλο αγώνα και ταυτόχρονα την πρόκριση στους 8 της ΕΣΚΑ.

Βαθμολογία πρωταθλήματος Προμίνι αγοριών 1ου Ομιλου μετά το τέλος της 9ης αγωνιστικής:

1. ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ : 18 (9 - 0)
2. ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας : 15 (6 - 3)
3. ΑΟ Λεοντείου : 15 (6 - 3)
4. ΑΟ Περισσού : 10 (2 - 6)
5. ΑΠΣ Οιωνός : 9 (1 - 7 - 1μ.)
6. Υπεροχή Εξαρχείων : 8 (2 - 4 - 2μ.).