Β' ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ ΠΟΛΟ: Προκρίθηκαν στο φάϊναλ σιξ Ανόδου ΝΟ Λάρισας, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων - Άρχισαν τα πλέι άουτ



bethniki1



 

 

Β' ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ: Προκρίθηκαν στο φάϊναλ σιξ Ανόδου ΝΟ Λάρισας, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων - Άρχισαν τα πλέι άουτ


Ο ΝΟ Λάρισας και ο ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων είναι οι δύο πρώτες ομάδες που πήραν την πρόκριση στην Τελική φάση Ανόδου (φάιναλ σιξ) από τον Όμιλο Λάρισας των πλέι οφ (Ομίλων Ανόδου) της Β' φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β' Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, οι αγώνες του οποίου ολοκληρώθηκαν απόψε στο κολυμβητήριο της Λάρισας. Στους άλλους δυο ομίλους πλέι οφ οι αγώνες συνεχίζονται και ολοκληρώνονται αύριο Κυριακή (12/7), οπότε και θα ξέρουμε τις υπόλοιπες τέσσερις ομάδες που προκρίνονται στην Τελική φάση (24-26/7) και θα διεκδικήσουν την άνοδο στην Α2 Ανδρών. Σήμερα (Σάββατο), εξάλλου, ξεκίνησαν και οι αγώνες στους δύο ομίλους των πλέι άουτ.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε Ομίλους Ανόδου (πλέι οφ) και Καθόδου (πλέι άουτ):

ΟΜΙΛΟΙ ΑΝΟΔΟΥ (ΠΛΕΪ ΟΦ):

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

Νηρέας Χαλανδρίου - ΑΟ Καστέλλας 16-7, ΝΟ Αγ. Νικολάου - ΓΣ Περιστερίου 3-17, Απόλλων Σμύρνης - Νηρέας Χαλανδρίου 12-3, ΑΟ Καστέλλας - ΝΟ Αγ. Νικολάου 11-9.

Η Βαθμολογία: 1. Απόλλων Σμύρνης 6 (2 αγ.), 2. ΓΣ Περιστερίου 6 (2 αγ.), 3. Νηρέας Χαλανδρίου 3 (3 αγ.), 4. ΑΟ Καστέλλας 3 (3 αγ.), 5. ΝΟ Αγ. Νικολάου 0 (2 αγ.).

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Ηρακλής - Πανσερραϊκός 20-10, ΟΕΑΝΑΒ - ΑΣ Απόλλο 2-18, ΧΑΝΘ - Ηρακλής 4-18, Πανσερραϊκός - ΟΕΑΝΑΒ 10-17.

Η Βαθμολογία: 1. ΑΣ Απόλλο 6 (2 αγ.), 2. Ηρακλής 6 (3 αγ.), 3. ΟΕΑΝΑΒ 3 (2 αγ.), 4. Πανσερραϊκός 3 (3 αγ.), 5. ΧΑΝΘ 0 (2 αγ.).

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (κολυμβητήριο Λάρισας):

Νηρέας Πατρών - ΝΟ Ναυπλίου 8-10, ΝΟ Λάρισας - ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 5-4, ΝΟ Λάρισας - Νηρέας Πατρών 14-10, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων - ΝΟ Ναυπλίου 12-3.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1. ΝΟ Λάρισας 9
2. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 6
.....................................................
3. ΝΟ Ναυπλίου 2
4. Νηρέας Πατρών 0
*** Ο ΝΟ Ναυπλίου έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.

ΟΜΙΛΟΙ ΚΑΘΟΔΟΥ (ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ):
ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):
ΟΠΑΘΑ - ΑΟ Βετεράνοι 6-9, ΑΕ Χαϊδαρίου - ΑΟ Πετρούπολης 10-6.
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):
ΑΠΣ Οξυγόνο - Άρης 8-8, ΝΟ Καβάλας - Νίκη Βόλου 10-17.
Εκτύπωση Άρθρου : Print Friendly and PDF Κοινωνικά :
 
Support : Δημιουργία ιστοσελίδας | Al.Ge Template | Πρότυπο ΒΒ2
Copyright © 2013. Γ.Σ. Απόλλων Σμύρνης 1891 - All Rights Reserved
Τεχνική Επιμέλεια - Al.Ge
Proudly powered by Al.Ge Template