Μεγάλη νίκη η εφηβική μας ομάδα με τα Μελίσσια 65–54

Μία μεγάλη νίκη (τη 2η συνεχόμενη στο πρωτάθλημα) κατάφερε να πετύχει η εφηβική μας ομάδα, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της  Α’ κατηγορίας, με αντίπαλο την ομάδα των Μελισσίων.
Το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό γιατί και οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν με ένταση και δυναμισμό. Ειδικά στο 1ο ημίχρονο Απόλλων & Μελίσσια είχαν 3 πόντους διαφορά στο σκορ και στα δύο δεκάλεπτα. Στο 2ο ημίχρονο, η εφηβική μας ομάδα μπήκε ακόμα πιο δυναμικά στο παιχνίδι με απόλυτη συγκέντρωση στην άμυνα ως το τέλος του αγώνα. Το αποτέλεσμα ήταν η διαφορά των πόντων να μεγαλώνει και τελικά ο Απόλλων πήρε το ροζ φύλλο με σκορ 65-54.
Όλα τα παιδιά διακρίθηκαν για το πάθος και την αγωνιστικότητά τους και έδειξαν ότι είναι μια πραγματική ΟΜΑΔΑ.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα : 15-2, 27–24, 49–34, 65–54

Πόντοι : Παπαδόπουλος Ι. 6), Νιώτης Ν. 11(1), Νασόπουλος Πλ. 9, Πανουργιάς Π. 4, Παπαδόπουλος Μ., Ψαρράς Δ. 10(2), Καραγιάννης Τ. , Κουλούρης Χ. 10(1), Χρυσής Γ. 15(1), Χριστόπουλος Σ., Πλώτας Δ.