Με νίκη εκτός έδρας ξεκίνησε η ομάδα Βόλεϊ Γυναικών του Γ.Σ. Απόλλων Σμύρνης, το Πρωτάθλημα της Τοπικής Κατηγορίας 2 Γυναικών Α΄ Όμιλος με τον ΑΟ ΔΕΞΑΜΕΝΗ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ χθες το βράδυ με 0 - 3 σετ.

3-0 ΝΙΚΗ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΣΤΗΝ ΠΡΕΜΙΕΡΑ!

Με νίκη εκτός έδρας ξεκίνησε η ομάδα Βόλεϊ Γυναικών του Γ.Σ. Απόλλων Σμύρνης,  το Πρωτάθλημα της Τοπικής Κατηγορίας 2 Γυναικών Α΄ Όμιλος με τον ΑΟ ΔΕΞΑΜΕΝΗ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ χθες το βράδυ με 0 - 3 σετ.

Αδιαφιλονίκητη νίκη στην πρεμιέρα του Πρωταθλήματος Τοπικής 2 ΕΣΠΑΑΑ για τις αμαζόνες του Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ κόντρα στη γηπεδούχο ομάδα της Δεξαμενής, στο κλειστό της Μεταμόρφωσης.
Χρειάστηκαν 74 λεπτά για να γίνει η αρχή στη συγκομιδή βαθμών για την ομάδα του Παύλου Μαναριώτη. Με σκόρ 25-14 το πρώτο σετ τελείωσε σε 21 λεπτά με την εξαιρετική Ελεάννα Καραβανά να κερδίζει κατά κράτος τις αντιπάλους σε μια ονειρεμένη βραδιά για την κεντρική του Απόλλωνα!
Χαλάρωμα για τις Αμαζόνες στο δεύτερο σέτ και περιττά λάθη που έδωσαν την ευκαιρία στην καλοδουλεμένη ομάδα του Μανώλη Κιάσσου, να επανέλθει με ελπίδες και να προηγηθεί με 21-19. Στο σημείο αυτό όμως ο Απόλλωνας ξαναμπήκε στο παιχνίδι και με ένα σερί 6-0 γύρισε το σέτ και το κέρδισε με 25-21 μετά από 28 λεπτά μάχης. Εκεί χρειάστηκε η πολύ καλή πάσα της Ακριβής Μαναριώτη μαζί με τις επιθέσεις από την Λαλιώτη και την Λάμπρου στο φιλέ για να επανέλθει η ισορροπία στην μπλέ ομάδα.
Στο τρίτο σέτ απλά πιστοποιήθηκε η υπεροχή του Απόλλωνα με το σκορ να καταλήγει στο 25-20 σε 25 λεπτά.
Νίκη λοιπόν για τις μπλέ αμαζόνες οι οποίες σε 48 ώρες καλούνται να δώσουν μία μεγάλη μάχη για την 3η αγωνιστική του Κυπέλλου, στο κλειστό της Ριζούπολης κόντρα στη πολύ καλή ομάδα της Κερατέας.

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Ζούβελου (αρχηγός) , Μαναριώτη, Λαλιώτη, Καραβανά, Λάμπρου, Σαμπάνη, Αθανασίου, Μαυροειδοπούλου, Μόκα, Καραλή, Πούλου, Σίντορ.