Εύκολη εντός έδρας νίκη για τις αμαζόνες του Απόλλωνα, το βράδυ της Τετάρτης στο κλειστό της Ριζούπολης με αντίπαλο τον Οδυσσέα Αμαρουσίου 3-0

Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 3-0

Εύκολη εντός έδρας νίκη για τις αμαζόνες του Απόλλωνα, το βράδυ της Τετάρτης στο κλειστό της Ριζούπολης με αντίπαλο τον Οδυσσέα Αμαρουσίου.
Η ομάδα του Π. Μαναριώτη ξεκίνησε δυνατά το πρώτο σέτ με εξαιρετική την Αρτεμη Σαμπάνη στην επίθεση και προηγήθηκε γρήγορα με 7-2!
Με σωστή λειτουργία στην πάσα, η Ηρώ Λάμπρου ανέβηκε στη συνέχεια και με θαυμάσια τελειώματα σε πρώτο χρόνο απο το κέντρο, εκτόξευσε την διαφορά με την ομάδα μας να κερδίζει σε 25 λεπτά το σέτ με 25-16.
Η δουλεμένη ομάδα του Γ. Μάντζιου αντέδρασε στο 2ο σέτ και μπόρεσε να "στριμώξει" τον Απόλλωνα αλλά με σωστά τελειώματα απο την Ευα Λαλιώτη και τις κεντρικές μας Λάμπρου, Μόκα και Καραβανά στη συνέχεια, η πλάστιγγα έγειρε υπέρ των γηπεδούχων και το σέτ τελείωσε σε 30 λεπτά με 26-24!
Στο τρίτο σέτ οι αντίπαλες φάνηκαν κουρασμένες και ο Απόλλωνας ανέβασε ταχύτητα, έχοντας καλύτερη πάλι την Ηρώ Λάμπρου και εξαιρετική την Αλκηστη Αργυρού στα άκρα.
Το παιχνίδι προχώρησε γρήγορα με τη διαφορά να φτάνει στο 18-11 και την αρχηγό Ιωάννα Ζούβελου να παίρνει τη θέση της Εύας Λαλιώτη στη διαγώνια θέση. Εκεί ήταν η σειρά της Αρτεμης Σαμπάνη που με ένα εξαιρετικό σερί 5 δύσκολων σερβίς, έβαλε τέλος στο παιχνίδι σε μόλις 14 λεπτά με τον πίνακα να γράφει 25-13 και τις Αμαζόνες να πανηγυρίζουν μια καθαρή και άξια νίκη!
Με το τέλος του παιχνιδιού οι Αμαζόνες δέχθηκαν τα συγχαρητήρια του προέδρου της Αναγέννησης και σαν δώρο 15 προσκλήσεις για την βραδυά που διοργανώνει το Σωματείο, το βράδυ της Παρασκευής σε γνωστό κλάμπ της περιοχής!