Νίκη εκτός έδρας του Γυναικείου Βόλεϊ εκτός έδρας με την ομάδα του Σάλαμμον 0-3

Α.Σ.Π ΣΑΛΑΜΜΟΝ - Γ.Σ ΑΠΟΛΛΩΝ 0-3

Νίκη εκτός έδρας για τα κορίτσια του βόλεϊ το βράδυ της Τετάρτης 13 Ιανουαρίου εκτός έδρας με αντίπαλο την ομάδα του Σάλαμμον.
Οι μπλε αμαζόνες ήταν καταιγιστικές και παίζοντας το καλύτερο τους παιχνίδι στο φετινό πρωτάθλημα, δεν άφησαν κανένα περιθώριο αμφισβήτησης στην αντίπαλο!
'Χάρμα οφθαλμών' ή χθεσινή ομάδα του Παύλου Μαναριώτη ξεκίνησε με τις Μαναριώτη, Λαλιώτη, Σαμπάνη, Αργυρού, Καραβανά, Λάμπρου και Μαυροειδοπούλου στη θέση του λίμπερο. Το πρώτο σετ που ξάφνιασε τον αντίπαλο τελείωσε με σκορ 25 - 10 σε 9 λεπτά με την ομάδα μας να πετάει αντιδρώντας υποδειγματικά σε κάθε φάση!
(Η διακύμανση του σκορ με μπροστά τον Απόλλωνα: 6-2, 12-6, 18-8, 25-10)
Στο δεύτερο δύο αλλαγές από τα μισά του σετ, με την Καραλή να παίρνει τη θέση της Μαναριώτη (στο 15-9) και την Μόκα που εκτελούσε χθες και χρέη αρχηγού) στο κέντρο, στη θέση της Λάμπρου (στο 21-13). Το σετ με τον Απόλλωνα πιο χαλαρό προηγούμενο συνέχεια, κύλησε με ασφάλεια και διακύμανση 6-3, 12-7, 19-12 τελειώνοντας σε 26 λεπτά με σκορ 25-19.
Αλλαγών συνέχεια στο τρίτο με την Αθανασίου και την Πούλου να ρίχνονται στο παιχνίδι. Η διακύμανση του σκόρ 6-3, 12-9, 18-11 όπου με ένα εξαιρετικό σερί 6 σερβις απο την Καραλή οδηγηθήκαμε στο 24-14 και πολύ γρήγορα το παιχνίδι τελείωσε με σκορ 25-15 (20 λεπτά) με τις μπλε Αμαζόνες να πανηγυρίζουν κατεβάζοντας από την εξέδρα την τραυματισμένη αρχηγό τους Ζούβελου για να χαιρετίσουν μαζί!
Ο "όμορφος"  Απόλλωνας ήταν κάτι περισσότερο από καλός χθες και δείχνει πανέτοιμος για τη δύσκολη συνέχεια με τα τρία ντέρμπι που ακολουθούν στην έδρα μας στη Ριζούπολη!