Όρθιοι από αριστερά: Προπονητής Θεόδωρος Αντωνόπουλος, Στάθης Κουρεμάδας, Φίλιππος Πελέκης, Κων/νος Γκουτσούλας, Άγγελος Δράκος, Αλέξανδρος Φλώρος, Ηλίας Καψάλης, Νίκος Πετράς, Γεώργιος Σαβουλίδης, Δημήτρης Ιωάννου, Βασίλης Κοφίνης.
Καθήμενοι: Αντώνιο Μπάρε, Γιάννης Σοβιάνι, Μάριος Κορμανός, Μιχάλης Φάρκωνας, Αλέξανδρος Θωμάς, Μάριος Σερβές, Γιώργος Ζούπα, Κριστιάν Νικολά

ΔΥΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΔΥΟ ΤΡΟΠΑΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΑΙΔΩΝ 1
ΤΟΥ Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

Σε δύο τουρνουά συμμετείχε η ομάδα Παίδων 1(2001) της ακαδημίας μας.
Κατάφεραν να κατακτήσουν τις πρώτες θέσεις αποκομίζοντας τα τρόπαια και από τα δύο τουρνουά.
Αρχικά στο Χριστουγιεννιάτικο τουρνουά της ΕΠΣΑ και ακολούθως στο Πρωτοχρονιάτικο NEW YEARS 2016 που διοργάνωσε το Soccer Link.
Στο τουρνουά της ΕΠΣΑ η ομάδα μας άρχισε τις υποχρεώσεις της με αντίπαλο τον Α.Ο. Ιλίου. Ο Απόλλων βρήκε αντίσταση στο πρώτο ημίχρονο, κατορθώνοντας να σκοράρει μόνο μία φορά. Στο δεύτερο ημίχρονο οι αλλαγές έδωσαν φρεσκάδα στην ομάδα και έτσι το σκορ έφτασε στο 4-0. Από εκεί και πέρα στα δύο εναπομείναντα παιχνίδια το σύνολο του Θοδωρή Αντωνόπουλου νίκησε την Κηφισιά με σκορ 6-1 και την Ελπίδα Αγιών Αναργύρων, χωρίς να βρει ιδιαίτερη αντίσταση, φιλοδωρώντας την με 7 γκολ.
Όσοι βρέθηκαν στον τελικό του τουρνουά κυριολεκτικά καρδιοχτύπησαν, εφόσον η ομάδα μας είχε τον πρώτο λόγο σε όλο τον αγώνα, αλλά ο Κεραυνός Πετρούπολης κατάφερε να ανοίξει το σκορ, κόντρα στη ροή του παιχνιδιού, 8 λεπτά πριν το σφύριγμα της λήξης. Όμως η ομάδα μας κατάφερε να ισοφαρίσει στην εκπνοή του αγώνα. Το ματς οδηγήθηκε στα πέναλτι, με τον Απόλλωνα να φαίνεται πιο ψύχραιμος και αποτελεσματικός και με τον κατά ένα χρόνο μικρότερο τερματαφύλακα του, να πιάνει το τελευταίο πέναλτι και να γίνεται ο ήρωας του παιχνιδιού.
Από την άλλη στο Πρωτοχρονιάτικο Τουρνουά της διοργάνωσης του Soccer Link η ομάδα μας δεν βρήκε πουθενά αντίσταση και κατάφερε να νικήσει 8-0 την Ελευθερούπολη, 5-0 τον Αχιλλέα και 5-0 τον Κολωνό. Στον τελικό ο Απόλλωνας έπαιξε πολύ καλό ποδόσφαιρο και πέτυχε πολύ ωραία τέρματα νικώντας 5-1 την Arsenal F.C.. Αξιοσημείωτο ήταν ότι η ομάδα μας σκόραρε 23 φορές ενώ δέχτηκε μόλις ένα γκολ.