ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΤΡΙΚΟ ΒΟΛΕΪ ΑΠΟ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Την ήττα γνώρισε η αντρική ομάδα βόλεϊ του ΓΣ Απόλλων Σμύρνης στην εντός έδρας αναμέτρηση του Σαββάτου με τον Ηρακλή Χαλκίδας, για την  13η αγωνιστική του 2ου ομίλου του πρωταθλήματος της Α2 εθνικής κατηγορίας. Οι κυανόλευκοι ξεκίνησαν άσχημα το πρώτο σετ, βρέθηκαν από την αρχή πίσω στο σκορ (2-6, 6-12, 9-18) για να χάσουν τελικά το σετ με 25-17.
Στο δεύτερο σετ ο Απόλλων ανέκαμψε και βασιζόμενος στο πολύ καλό μπλοκ και τα τελειώματα του Ανάγνου πήρε το σετ με 25-21.  Στα επόμενα δύο σετ όμως το ισχυρό συγκρότημα της Χαλκίδας, χάρη στην εμπειρία και την ποιότητα των μονάδων που διαθέτει (όπως ο Γκόρτσανιουκ), δεν άφησε περιθώρια στην ομάδα μας και τα κατέκτησε με 25-15 και 25-20 και πήρε έτσι  μια πολύτιμη νίκη για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

ΓΣ Απόλλων Σμύρνης - ΑΠΦΣ Ηρακλής Χ. 1-3 (17-25, 25-21, 15-25, 20-25).

ΓΣ Απόλλων Σμύρνης (Νικηφορίδης): Μανιάτης, Αμαριανάκης, Σασάτη, Λένας, Χατζηκάλφας, Κυριακίδης, Κοτσάμπασης (λ) / Γεωργίου, Χριστοφοράκης, Χριστοδούλου, Ανάγνου, Φραγκιαδάκης
Χαλκίδα (Γκολίτσης): Κολτσιάκης, Αντιφάκος, Γεωργόπουλος, Γκόρτσανιουκ, Αδαμόπουλος, Φίνος, Κοντοστάθης (λ) / Φωτιάδης, Αλεξάκης, Κουτρουμάνος, Κοκκινάκης, Μάγκος

Τα αποτελέσματα της αγωνιστικής:

ΑΟΝ Αργυρούπολης - ΕΑ Πατρών 3-0 (25-21, 25-16, 25-15)
ΑΕΚ - ΑΣ Κόροιβος 3-0 (25-15, 25-15, 25-17)
ΑΟ Καλαμάτα 80 - ΑΠΣ Κύζικος 0-3 (14-25, 17-25, 15-25)
ΓΣ Απόλλων Σμύρνης - ΑΠΦΣ Ηρακλής Χ. 1-3 (17-25, 25-21, 15-25, 20-25)
ΑΣ Πανερυθραϊκός - Εθνικός 0-3 (17-25, 23-25, 20-25)
ΑΟ Ακρίτας - ΑΕΠ Ολυμπιάς 0-3 (21-25, 14-25, 15-25)

Η βαθμολογία:

Την επόμενη αγωνιστική (Σάββατο, 6/02, ώρα 20:00) η ομάδα μας αντιμετωπίζει εκτός έδρας την ομάδα του Εθνικού Πειραιώς.