H ιστοσελίδα waterpololive έγραψε για την ομάδα υδατοσφαίρισης του Γ.Σ. Απόλλων Σμύρνης:Η πρώτη «κούπα» για τον Απόλλωνα Σμύρνης







Η πρώτη «κούπα» για τον Απόλλωνα Σμύρνης

Η πρώτη «κούπα» για τον Απόλλωνα Σμύρνης
waterpololive
Ο Απόλλων Σμύρνης σήκωσε την πρώτη «κούπα» της τρέχουσας χρονιάς, ως… πρόγευμα για τους επίσημους αγώνες στην Α2 κατηγορία των Ανδρών, όπου κι είναι το μεγάλο φαβορί για την πρωτιά και την άνοδο στα «μεγάλα σαλόνια».
Οι πολίστες του Κωνσταντίνου Δάνδολου επιβλήθηκαν στον τελικό του τουρνουά, που διοργάνωσε ο Πανιώνιος, με 7-3 του ΝΟ Χαλκίδας (άλλης μιας ομάδας που είναι μέσα σε αυτές, με την παρουσία του Αλέκου Βάσσου στον πάγκο της, που «παίζουν » δυνατά για την άνοδο), ενώ για τον μικρό τελικό, ο «οικοδεσπότης» Πανιώνιος κέρδισε 10-9 τον ΝΟ Πατρών.
Από τον πρώτο Απόλλωνα Σμύρνης, ο Ζάχος Αναστασιάδης (φωτό) ήταν από τους μπροστάρηδες στο σκοράρισμα, ενώ έλειπαν κι οι βασικοί Γιάννης και Βασίλης Εμμανουηλίδης λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ PANIONIOSPOLO.GR
ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
1. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
2. Ν. Ο. ΧΑΛΚΙΔΑΣ
3. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
4. Ν. Ο. ΠΑΤΡΩΝ
5. Α.Ο. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ
6. Γ.Σ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
7. Α.Ο. ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
8. Ν.Ο. ΡΕΘΥΜΝΟΥ

Τα αποτελέσματα του τουρνουά:

ΠΕΜΠΤΗ 25 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2016
20.30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ. – Α.Ο.ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 11-8 (2-4, 1-1, 1-2, 7-1)
21.30 Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ Α.Ο. 12-12 (3-4, 3-2, 4-2, 2-4)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ : ΜΠΟΥΔΡΑΜΗΣ – ΓΙΑΝΝΕΛΗΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 26 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2016
20.30 Ν.Ο. ΠΑΤΡΩΝ – Γ.Σ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 8-7 (2-3, 1-0, 3-0, 2-4)
21.30 Ν.Ο.ΡΕΘΥΜΝΟΥ – Ν.Ο.ΧΑΛΚΙΔΑΣ 4-6 (0-2, 1-3, 3-0, 0-1)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ : ΔΑΜΙΑΝΑΚΗΣ – ΔΕΡΕΛΗΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 27 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2016
11.00 Ν.Ο.ΧΑΛΚΙΔΑΣ– ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ.Α.Ο 9-8 (3-1, 1-3, 2-3, 3-1)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ : ΚΑΤΣΩΝΗΣ – ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ
12.00 Ν.Ο.ΠΑΤΡΩΝ- ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ.Γ.Σ.Σ 10-10 (3-1, 1-3, 2-1, 4-5)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ : ΚΑΤΣΩΝΗΣ – ΔΕΡΕΛΗΣ
13.00 ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ – Ν.Ο.ΡΕΘΥΜΝΟΥ 11-3 (2-0, 3-1, 2-0, 4-2)
ΙΑΙΤΗΤΕΣ : ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ – ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ
14.00 Γ.Σ.ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 11-9 (3-2, 2-2, 3-2, 3-3)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ : ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ – ΜΠΕΛΕΓΡΗΣ
18.00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ.Α.Ο – Ν.Ο.ΡΕΘΥΜΝΟΥ 9- 5 (3-2, 2-1, 3-0, 1-2)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ : ΑΧΛΑΔΙΩΤΗΣ – ΑΝΤΖΟΥΛΑΚΟΣ
19.00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ.Γ.Σ.Σ – Γ.Σ.ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 10-3 (4-0, 1-0, 4-0, 1-3)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ : ΚΥΡΑΝΗΣ – ΧΑΤΖΗΓΟΥΛΑΣ
20.00 Ν.Ο.ΠΑΤΡΩΝ – ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 15-4 (2-0, 3-2, 3-1, 7-1)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ : ΠΑΙΡΑΚΤΑΡΙΔΗΣ – ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ
21.00 Ν.Ο.ΧΑΛΚΙΔΑΣ -ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 6-10 (2-1, 1-5, 0-1, 3-2)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ : ΠΑΙΡΑΚΤΑΡΙΔΗΣ – ΛΟΙΖΙΔΗΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 28 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2016
09.00 Γ.Σ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – Ν.Ο. ΡΕΘΥΜΝΟΥ 9- 6 (2-1, 2-1, 4-2, 1-2)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ : ΣΑΡΡΗΣ – ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ
10.00 Ο. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ -  Α.Ο. ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 10-9 (3-3, 5-2, 1-3, 1-1)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ : ΧΑΤΖΗΓΟΥΛΑΣ – ΑΝΤΖΟΥΛΑΚΟΣ
11.00 Ν.Ο. ΠΑΤΡΩΝ – Ν.Ο. ΧΑΛΚΙΔΑΣ 7-8 (2-2, 1-3, 2-2, 2-1)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ : ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ – ΑΧΛΑΔΙΩΤΗΣ
12.00 Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ. 10-8 (2-1, 2-1, 3-1, 3-4)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ : ΑΧΛΑΔΙΩΤΗΣ – ΚΥΡΑΝΗΣ
17.00 Ν.Ο. ΡΕΘΥΜΝΟΥ – Α.Ο. ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 4-5
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ : ΚΥΡΑΝΗΣ – ΚΟΚΚΙΝΟΣ
18.00 Γ.Σ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – Α.Ο. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 7-8
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ : ΠΟΣΠΟΤΙΚΗΣ – ΖΕΡΒΑΚΑΚΗΣ
19.00 Ν.Ο.ΠΑΤΡΩΝ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ. 9-10 (2-1, 2-3, 3-1, 2-5)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ : ΚΟΥΡΤΙΔΗΣ – ΚΑΤΣΑΡΟΣ
20.00 Ν.Ο. ΧΑΛΚΙΔΑΣ – Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 7-3 (1-1, 4-1, 1-0, 1-1)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ : ΜΠΙΡΑΚΗΣ – ΜΠΟΥΔΡΑΜΗΣ

Από Σπύρο Μίντζη
Εκτύπωση Άρθρου : Print Friendly and PDF Κοινωνικά :
 
Support : Δημιουργία ιστοσελίδας | Al.Ge Template | Πρότυπο ΒΒ2
Copyright © 2013. Γ.Σ. Απόλλων Σμύρνης 1891 - All Rights Reserved
Τεχνική Επιμέλεια - Al.Ge
Proudly powered by Al.Ge Template