ΕΑΟ ΣΠΑΤΩΝ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 1-3 στο βόλεϊ γυναικών

ΕΑΟ ΣΠΑΤΩΝ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 1-3
στο βόλεϊ γυναικών

Τα μπλε κορίτσια στο βόλεϊ του Απόλλωνα πανηγυρίζουν απο σήμερα και 'μαθηματικά' την είσοδο τους στα play off της κατηγορίας τους, οπου θα διεκδικήσουν δυναμικά την άνοδο!
Το βράδυ της Κυριακής πέτυχαν την 18η συνεχόμενη νίκη τους, ενα εξαιρετικό ρεκόρ για μια ομάδα που έχει πετύχει συνολικά 19 νίκες σε 20 αναμετρήσεις!
Παίζοντας εξαιρετικό βόλλευ στην εκτός εδρας αναμέτρηση στο κλειστό των Σπάτων, απέναντι στην ομώνυμη αντίπαλο προηγήθηκαν με 2-0 στα σετ τελειώνοντας την υπόθεση πρόκριση με 25-17 και 25-20.
Το φυσιολογικό χαλάρωμα στο τρίτο σετ και μερικά λάθη, εδωσαν το δικαίωμα στα Σπάτα να προηγηθούν στο 3ο σετ και να φτάσουν στο 17-22. Οι μπλε αμαζόνες αντέδρασαν πηγαίνοντας το παιχνίδι στο 22-24 αλλά το σετ τελείωσε με 22-25 για τους γηπεδούχους.
Ξεκινώντας το 4ο σετ ο Απόλλωνας εδειξε τα δόντια του και προηγήθηκε γρήγορα 10-2 ! Εκεί ο αντίπαλος ουσιαστικά εχασε το κουράγιο να παλέψει το σετ και ο Απόλλωνας πετώντας, πήρε το ροζ φύλλο αγώνα με το εκκωφαντικό 25-9 σε 12 λεπτά.
Δύσκολα μπορεί κανείς να βρεί ψεγάδι στην ομάδα του Παυλου Μαναριώτη στα σετ που κέρδισε !
Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Μαναριώτη, Λαλιώτη, Λάμπρου, Καραβανά, Αργυρού, Σαμπάνη , Μαυροειδοπούλου, Μόκα / Ζούβελου, Καραλή, Πούλου και Αθανασίου.