Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΚΤΗΣΙΦΩΝ 3-0 στο γυναικείο βόλεϊ

Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΚΤΗΣΙΦΩΝ 3-0
στο γυναικείο βόλεϊ

Νέα νίκη και εύκολο τρίποντο για τις γυναίκες στο βόλλευ του Απόλλωνα με αντίπαλο την ομάδα του Κτησιφώντα Παιανίας. Ο αγώνας έγινε το βράδυ της Τετάρτης στο κλειστό της Ριζούπολης με συνολική διάρκεια 1 ώρα και 20 λεπτά.
Ο Παύλος Μαναριώτης ειχε την ευκαιρία να δώσει περισσότερο χρόνο συμμετοχής στα κορίτσια που έχουν χρησιμοποιηθεί λιγότερο, με σκοπό να ετοιμάσει όλη την ομάδα για τα δύσκολα Play off.

Η ομάδα μας παρατάχθηκε με τις Καραλή - Λαλιώτη, Μόκα - Λάμπρου, Αθανασίου - Αργυρού και λίμπερο την Μαυροειδοπούλου. Στα 2ο και 3ο σετ η Αγγελική Πούλου χρησιμοποιήθηκε σαν διαγώνια της Καραλή.
Η αδύνατη ομάδα του Κτησιφώντα δεν μπόρεσε να προβάλλει ισχυρή αντίσταση στις μπλε αμαζόνες και υποτάχθηκε φυσιολογικά με 3-0 (25-12, 25-13, 25-11)

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ: Καραλή, Λαλιώτη, Μόκα, Λάμπρου, Αθανασίου, Αργυρού, Μαυροειδοπούλου (λ), Πούλου, Σαμπάνη, Καραβανα, Μαναριώτη.