Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΣΑΛΑΜΜΟΝ 3-0 στο γυναικείο βόλεϊ

Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΣΑΛΑΜΜΟΝ 3-0
στο γυναικείο βόλεϊ

Τα μπλε κορίτσια πέτυχαν ακόμα μια εύκολη νίκη το βράδυ της Τετάρτης στο κλειστό της Ριζούπολης. Αντίπαλος η αδύναμη αλλά φιλότιμη ομάδα του Σάλαμμον και το σκορ 3-0 (25-12, 25-13, 25-22).
Στην αυλαία της 21ης αγωνιστικής, οι μπλε αμαζόνες συνέχισαν το εντυπωσιακό σερί τους συμπληρώνοντας 19 συνεχείς νίκες σε 20 παιχνίδια, δείχνοντας συνέπεια στο στόχο που έχει τεθεί στην ομάδα.
Μία αγωνιστική πριν το τέλος της 1ης φάσης η Ελαφρά Ταξιαρχία κρατάει την κορυφή με 59 βαθμούς και το εντυπωσιακό 20-1 στον απολογισμό της.
Ο Παύλος Μαναριώτης δοκίμασε πολλά σχήματα ξεκινώντας με βασικές τις Μαναριώτη, Ζούβελου, Μόκα , Καραβανά, Αθανασίου και Πούλου. Λίμπερο η Μαυροειδοπούλου. Στο 18-6 η Καραλή πέρασε στην πάσα ενώ στο 2ο σετ στο κέντρο πέρασε η Λάμπρου.
Στο 3ο σετ η Αργυρού αγωνίστηκε στην ακραία θέση, ενώ επανήλθε στα μισά η Μαναριώτη και η Λαλιώτη στη διαγώνιο. Οι τρεις κεντρικές εναλλάχτηκαν στην επίθεση και ο Παύλος Μαναριώτης προτίμησε να ξεκουράσει την Σαμπάνη.
Στατιστικά: (Επίθεση: Ζούβελου 9/37, Αθανασίου 8/24, Αργυρού 6/11, Λάμπρου 3/8, Μόκα 3/6, Λαλιώτη 2/3, Καραβανά 1/3, Πούλου 1/12 - Ασσοι σέρβις: Λαλιώτη 4, Αθανασίου 4, Καραλή 3, Ζούβελου 2, Λάμπρου 1, Πούλου 1).