Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 9 - 11

Την ήττα γνώρισε ο Απόλλων στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α2 εθνικής κατηγορίας υδατοσφαίρισης από τον ΝΟ Πατρών με σκορ 11-9.
Η ομάδα του Ναυτικού Ομίλου Πάτρας ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης. Η μοναδική φορά που η ομάδα μας βρέθηκε μπροστά στο σκορ ήταν στο πρώτο οκτάλεπτο με 2-1, με γκολ των Δημήτρη Τσίκλου και Έυφρου Γεωργιάδη.
Στη συνέχεια οι Πατρινοί γύρισαν με σχετική ευκολία την εις βάρος τους κατάσταση, με αποτέλεσμα, στο ημίχρονο να προηγηθούν με 6-4
Στην τρίτη περίοδο οι κυανόλευκοι σκόραραν μόλις ένα τέρμα με τον  Ιορδάνη Σταυρόπουλο. Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν τρία και το σκορ διαμορφώθηκε στο τέλος της τρίτης περιόδου σε 5-9.
Οι φίλαθλοι του Απόλλωνα δεν σταμάτησαν να φωνάζουν συνθήματα υπέρ της ομάδας μας, αφυπνίζοντας τους πολίστες μας, με αποτέλεσμα στην τέταρτη περίοδο, τα γκολ των Κατρουτζιανάκη και Αναστασιάδη, να φέρνουν την διαφορά στο ένα τέρμα και το σκορ να γίνεται 8-9. Στα τελευταία δύο λεπτά οι δύο ομάδες πέτυχαν από ένα τέρμα (9-10). Στην τελευταία φάση, 4 δεύτερα πριν την λήξη ο διαιτητής καταλόγισε επιθετικό στον Αναστασιάδη και έδωσε την μπάλα στους φιλοξενούμενους, οι οποίοι, σε νεκρό χρόνο πέτυχαν το τελικό 9-11 μέσα σε έντονες διαμαρτυρίες του κυανόλευκου πάγκου και των φιλάθλων.
Αξίζει να αναφερθεί ότι ο Απόλλωνας αγωνίστηκε με πολλές ελλείψεις χωρίς αυτό να αποτελεί άλλοθι για την μέτρια εμφάνιση της ομάδας και την ήττα.
Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Δάνδολος - Mπερδές): Ρέππας, Αναστασιάδης (3), Περατινός, Κουτσογιάννης, Γερακούδης, Τσίκλος(2), Κατρουτζανάκης(2), Ματαράγκας, Γεωργιάδης(1), Σταυρόπουλος(1), Ψαρρέας, Μιχαλόπουλος, Καπέτης (έφηβος), Γκίρης (έφηβος).
Ένα μεγάλο ευχαριστώ από όλη την ομάδα στους 100 και πλέον φιλάθλους απολλωνιστές για την καταπληκτική ατμόσφαιρα που δημιούργησαν.
Την επόμενη αγωνιστική, Κυριακή 27/4 στις 17:00, η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει, εκτός έδρας, την ομάδα του Γ.Σ Περιστερίου στο δημοτικό κολυμβητήριο Περιστερίου.