Πρόκριση της Ομάδας Μπάσκετ Παίδων μας στην τελική φάση του πρωταθλήματος

Στον knock-out αγώνα που έλαβε χώρα χθες στο ουδέτερο γήπεδο της Ν. Ιωνίας με αντίπαλο την ομάδα του ΝΕΦΟ Νικηφόρου, ο Απόλλωνας βγήκε νικητής με σκορ 59-69.
Αν και ο αγώνας στο 1ο δεκάλεπτο ξεκίνησε με πολύ καλές προοπτικές και με την ομάδα μας να φτάνει τη διαφορά στο σκορ μέχρι και τους 20 πόντους, η συνέχεια όμως δεν ήταν το ίδιο θεαματική. Στο 2ο δεκάλεπτο υπήρξε μια χαλάρωση που σε συνδυασμό με λάθος κινήσεις και αστοχίες, δημιούργησαν τις ευκαιρίες που χρειαζόταν ο Νικηφόρος για να μειώσει τη διαφορά μέχρι και 6 πόντους. Το παιχνίδι κόντεψε να εξελιχθεί σε ντέρμπι μεταξύ των δύο ομάδων και η απογοήτευση φάνηκε έκδηλη στα μάτια των παικτών μας.
Το προβάδισμα όμως ο Απόλλωνας ευτυχώς δεν το έχασε. Το τέλος του παιχνιδιού βρήκε την ομάδα μας να πανηγυρίζει την πρόκριση στην τελική φάση.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα : 13-29, 35-43 (ημιχ.), 47-56, 59-69

Να θυμίσουμε ότι, η παιδική ομάδα μας στην τελική φάση θα δώσει, δυστυχώς, δύο αγώνες knock-out και όχι έναν όπως οι υπόλοιπες.
Ο επόμενος αντίπαλος που θα αντιμετωπίσει ο Απόλλωνας θα είναι ο νικητής από τον αγώνα Νίκη Δροσιάς & Κολλεγίου Ντερή που θα πραγματοποιηθεί αύριο Τρίτη.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ!!!