ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ ΑΝΔΡΩΝ: ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ - Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 7 - 8

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ - Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 7 - 8

Η ομάδα μας στην πρώτη αγωνιστική του β’ γύρου του πρωταθλήματος της Α2 εθνικής κατηγορίας υδατοσφαίρισης, πέτυχε ακόμη μία σημαντική νίκη, επί του αήττητου μέχρι σήμερα ΝΟ Πατρών με 8 – 7 και μάλιστα εκτός έδρας.
Ο αγώνας ήταν συναρπαστικός μέχρι και την τρίτη περίοδο η λήξη της οποίας βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 5-5.
Η συνέχεια όμως ανήκει στην ομάδα του Απόλλωνα που με πολύ καλή εμφάνιση σε άμυνα και επίθεση, κατάφερε στην τέταρτη περίοδο να προηγηθεί με 8-5 και τελικά να νικήσει με 8-7.
Το σκόρ ανά περίοδο : 2-2, 1-1, 2-2, 2-3
Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Δάνδολος - Mπερδές): Ρέππας, Αναστασιάδης, Περατινός, Κουτσογιάννης(1), Γερακούδης(3), Τσίκλος(3), Κατρουτζανάκης, Ματαράγκας, Γεωργιάδης, Σταυρόπουλος(2), Ψαρρέας, Τροβάς, Μιχαλόπουλος, Καπέτης (έφηβος), Γκίρης (έφηβος).
Από: Σπύρο Μίντζη