ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΣΧΟΛΗ ΜΩΡΑΙΤΗ - Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ 0-3

ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΣΧΟΛΗ ΜΩΡΑΙΤΗ - Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ 0-3

Με το δεξί στις υποχρεώσεις του Πρωταθλήματος οι γυναίκες του Απόλλωνα και μάλιστα με νίκη εκτός έδρας.
Το βράδυ της Δευτέρας ξεκίνησαν με τρίποντο στο κλειστό του Ζηρινείου με αντίπαλο την ομάδα της Σχολής Μωραίτη.
Τα κορίτσια του Παύλου Μαναριώτη μπήκαν στο παιχνίδι με αποφασιστηκότητα και έχοντας την Ελεάννα Καραβανα σε εξαιρετική μέρα προηγήθηκαν με το ηχηρό 25-11 σε 20 λεπτά.
Η φυσιολογική χαλάρωση εβαλε στη συνέχεια τις αντίπαλες στο παιχνίδι αλλά στα κρίσιμα τελειώματα ο Απόλλων ήταν καλύτερος με τα άκρα να δουλεύουν σωστα και τις Αργυρού - Θεολόγου να τελειώνουν υποδειγματικούς πόντους. Το σκορ στο 2ο σετ 25-23 για τον Απόλλωνα σε 30 λεπτά.
Στο τρίτο σετ έγινε μάχη με το σκορ να εναλλάσεται, αλλά η εμπειρία της αρχηγού Γεωργίας Μόκα εγειρε τη ζυγαριά προς την πλευρά της Ελαφράς Ταξιαρχίας με το δύσκολο 26-24.
Για μία ακόμα φορά οι αμαζόνες ησαν εξαιρετικές στην υποδοχή και την οργάνωση, μπορούν όμως να πιέσουν περισσότερο στην επίθεση. Το τρίποντο της πρεμιέρας θα δώσει την ωθηση που χρειάζεται στην ομάδα των κοριτσιών μας για τη δύσκολη συνέχεια.