Πρωτάθλημα Μπάσκετ Εφήβων Α' Κατηγορίας

Δραματικός ο αγώνας που εξελίχθηκε προχτές στο κλειστό της Ριζούπολης με αντίπαλο την ομάδα του Αμαρουσίου.
Η ομάδα μας έχασε στην παράταση με σκορ 70-73.
Το παιχνίδι είχε όλα τα στοιχεία που σε καθηλώνουν. Αγωνιστικότητα, πάθος, μαχητικότητα, πολλά λάθη και αστοχίες με αποτέλεσμα οι ομάδες να βρίσκονται συνέχεια κοντά στο σκορ.
Αν και η ομάδα μας βρέθηκε στη λήξη του 1ου ημιχρόνου να χάνει με 10 πόντους διαφορά, στο 2ο δεκάλεπτο μπήκε πολύ δυναμικά στο παιχνίδι με αποτέλεσμα η κανονική διάρκεια του αγώνα να λήξει με 59-59 και να φέρει και τις δύο ομάδες στην παράταση.
Τα δεκάλεπτα του αγώνα : 15-19, 28-38 (ημιχ.), 43-44, 59-59 (τέλος κανονικής διάρκειας), 70-73 (παράταση)

12. ΚΑΠ : 4 (0 - 4) υπολείπεται 1 αγώνας

Ο επόμενος αγώνας είναι εκτός έδρας με την ΚΑΠ. Ενας αγώνας μεγάλης σημασίας για τον Απόλλωνα.