ΤΜΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΟΥ ΒΟΛΕΪ ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 0-3

ΤΜΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΟΥ ΒΟΛΕΪ

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 0-3

Νίκη με σκορ 3-0 για το γυναικείο βόλλευ στην εκτός εδρας αναμέτρηση στο κλειστό της Καισαριανής.
Τα κορίτσια του Απόλλωνα ξεκίνησαν αποφασιστικά και προηγήθηκαν 1-0 με σκορ 25-15 στο πρώτο σετ.
Η αντίπαλη ομάδα δεν μπόρεσε να προβάλλει αντίσταση ούτε στο 2ο σετ καθώς οι μπλε λειτούργησαν υποδειγματικά και προηγήθηκαν γρήγορα με 2-0 και 25-10.
Οι πολλές αλλαγές αποσυντόνισαν τις φιλοξενούμενες στο 3ο σετ και οι γηπεδούχες μπόρεσαν να ανασυνταχθούν και να μπούν στο παιχνίδι. Το σετ ανέβηκε ψηλά σε πόντους, αλλά η ηρεμία επανήλθε στην ομάδα του Παύλου Μαναριώτη που μπόρεσε να τελειώσει το παιχνίδι με το οριακό 28-26.
Μία ακόμα καθαρή νίκη για τον Απόλλωνα που τον διατηρεί στην κορυφή μία εβδομάδα πρίν το κρίσιμο ντέρμπι με τον Αγιο Δημήτριο.
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ: Παπαμιχάλη, Μαναριώτη, Καραβάνα, Αργυρού, Λαλιώτη, Βλαβιανού Λ, Μαυροειδοπούλου(λ), Αργυρού, Παπαπάνου (λ), Βλαβιανού Κ, Παλαδά, Παπουτσή.
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ: Κονδύλη, Γεωργαντά, Σάββαρη, Παυλοπούλου, Αλβέρτη, Ναννά, Μαρινάκη, Ψάθη, Βλάχου, Γκούφα.