ΠΟΛΟ Εφηβικό - Νέα






Πρόκριση της ομάδας των Εφήβων Υδατοσφαίρισης 
του Γ.Σ. Απόλλων Σμύρνης

Για πρώτη φορά στα ηλικιακά πρωταθλήματα των τμημάτων υδατοσφαίρισης του ΓΣ Απόλλων Σμύρνης κατάφεραν οι έφηβοι μας να προκριθούν στην επόμενη φάση με την νίκη απέναντι στο Άρη Νίκαιας (σκορ 13-11).
Αναμένεται ακόμη άλλο ένα παιχνίδι με τον ΑΝΟ Μεταμόρφωσης για να κριθεί η 2η ή 3η θέση στον όμιλο μας!
Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά, τους γονείς και τους προπονητές!

Από Σπύρο Μίντζη













Η ΟΜΑΔΑ ΠΟΛΟ ΝΕΩΝ-ΑΝΔΡΩΝ ΕΓΡΑΨΕ ΙΣΤΟΡΙΑ

Ιστορικές στιγμές ζει το τμήμα υδατοσφαίρισης του Απόλλωνα Σμύρνης που πανηγυρίζει το πρώτο του μετάλλιο σε πρωτάθλημα ηλικιακής κατηγορίας.
Χθες στον μικρό τελικό του Εθνικού Πρωταθλήματος Νέων (γεννηθέντες το 2000 και μετά) νίκησε την ομάδα του ΑΟΠ Φαλήρου με 6-5. Οι αθλητές του Γιώργου Ιντζέ πραγματοποίησαν τρεις εξαιρετικές – ιδιαίτερα αμυντικά – περιόδους και κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη με 6-5 παρά την τελική αντεπίθεση του ΑΟ Παλαιού Φαλήρου.

ΑΞΙΖΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΤΟΥΣ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΚΑΙ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΟΥΣ

Μικρός Τελικός
Απόλλων Σμύρνης – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου 6-5 (2-1, 2-0, 1-1, 1-3)
Απόλλων Σμύρνης (Γιώργος Ιντζές): Χαϊδόπουλος, Αλαμάνος 2, Γιαννουρής, Τζιαντζής, Μαυρωτάς, Νικολακάκης 1, Ξανθόπουλος 1, Πεινασμένος, Γκίρης, Μπαμπανίκας, Γραμματικός 2, Γκαράνης, Μπακιάσι, Πανάρετος, Παπαδημητρόπουλος
Η Τελική Βαθμολογία
1.       ΑΝΟ Γλυφάδας
2.       ΝΟ Βουλιαγμένης
3.      ΓΣ Απόλλων Σμύρνης
4.       ΑΟ Παλαιού Φαλήρου
5.       ΠΑΟΚ
6.       Ολυμπιακός
7.       ΝΟ Πατρών
8.       ΑΕ Χαϊδαρίου
9.       ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλο

Από Σπύρο Μίντζη

ΚΛΗΡΩΣΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ 
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΕΦΗΒΩΝ

Πραγματοποιήθηκαν   σήμερα   (29/11)   στα   γραφεία   της   ΚΟΕ   οι   κληρώσεις   της   Α’

προκριματικής φάσης των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Εφήβων.


Η ομάδα μας κληρώθηκε στον Δ΄ Όμιλο Αττικής.

Αναλυτικά οι όμιλοι :

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, Ηλυσιακός, Μίλων, Άρης Νίκαιας, ΑΕ Χαϊδαρίου.

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣΣ: ΠΕΚΕ Βροντάδου, ΝΟ Βουλιαγμένης, Ιωνικός Νίκαιας, ΑΕ Κερατσινίου, Πανιώνιος.

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χίου, Ολυμπιακός, ΝΟ Καλαμακίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Τρίτων Αμαρουσίου.

Δ΄  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ:  Εθνικός  Πειραιά,  ΑΟ  Πετρούπολης,  ΑΝΟ  Γλυφάδας,  ΓΣ  Απόλλων Σμύρνης, Παναθηναϊκός.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΓΣ Ηλιούπολης, ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, Νηρέας Γέρακα Α’.  

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ: ΝΕ. Λαμίας, ΠΑΟΚ, ΣΑΠΚ Νεάπολης, Ηρακλής.

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ: Πανσερραϊκός, ΝΟ Καβάλας, ΠΑΣ Φοίβος, Μακεδονικός.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ: Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών, Υδραϊκός, ΓΣ Περιστερίου.

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λάρισας.

ΟΜΙΛΟΣ  ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ:  ΝΑΟ  Κέρκυρας,  Πύρρος  Ιωαννίνων,  Δελφίνια  Πτολεμαϊδας,  ΚΕ Κοζάνης.

Στην επόμενη φάση δεν προκρίνεται μόνο η τελευταία ομάδα κάθε Ομίλου.


Οι  αγώνες  της  Α΄  Φάσης,  9-11  Φεβρουαρίου.  Στη  συνέχεια  έχουμε,  Β΄  Φάση  (13-15

Απριλίου), Γ΄ Φάση (22-24 Ιουνίου), FINAL 10 (13-15 Ιουλίου).

Από Σπύρο Μίντζη
Εκτύπωση Άρθρου : Print Friendly and PDF Κοινωνικά :
 
Support : Δημιουργία ιστοσελίδας | Al.Ge Template | Πρότυπο ΒΒ2
Copyright © 2013. Γ.Σ. Απόλλων Σμύρνης 1891 - All Rights Reserved
Τεχνική Επιμέλεια - Al.Ge
Proudly powered by Al.Ge Template