ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ MΠΑΣΚΕΤ ΕΦΗΒΩΝ Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

Μια μεγάλη εκτός έδρας νίκη πέτυχε η ομάδα των Εφήβων μας, στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής β' γύρου, με αντίπαλο την ομάδα του Αμαρουσίου.
Ο Απόλλωνας μπήκε δυναμικά, αν και λίγο αγχωμένος, στο παιχνίδι και κατάφερε σε όλη τη διάρκεια του α' ημιχρόνου να μην αφήσει την αντίπαλη ομάδα να ξεφύγει στο σκορ (32-28).
Στο δέυτερο ημίχρονο, η ομάδα μας μπήκε πολύ ανανεωμένη. Οι έφηβοί μας λειτούργησαν ομαδικά και με ελάχιστα λάθη, κατάφεραν να ισορροπήσουν το παιχνίδι και τελικά να περάσουν ακόμα και με 12 πόντους μπροστά από την αντίπαλη ομάδα.
Το παιχνίδι τελικά έληξε υπέρ του Απόλλωνα με σκορ 47-50 αποδεικνύοντας ότι οι κυανόλευκοι έφηβοι όταν πιστέψουν στον εαυτό τους μπορούν να καταφέρουν ουσιαστικές νίκες.
Απόλλων : Γεωργίου 14 (2), Δαουτάκος 15, Σκουτέλης 6, Δαμουλάκης 5 (1), Λαμπράκης 2, Βαμβακάς 6, Τζεφεράκος 2, Αγγελόπουλος, Δάλλας