Γ.Σ ΑΠΟΛΛΩΝ - Α.Ο.Α ΚΩ 3-0

Εύκολο τρίποντο εντός έδρας για τον Απόλλωνα το μεσημέρι του Σαββάτου καθώς φιλοξένησε στο κλειστό της Ριζούπολης την ομάδα της Κώ.

Ο Τάσος Κουμπλής ξεκίνησε με τον Κατσαούνη στην πάσα και τον Λένα διαγώνιο. Στις άκρες οι Αμαριανάκης και Τσαλικιάν και στο κέντρο ο Χριστοδούλου με τον Σαμαντά.
Στη θέση λίμπερο ο Χατζηκάλφας.

Στο πρώτο σετ οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να πιέσουν στο φιλέ με τον Απόλλωνα να βρίσκει λύσεις. Η διακύμανση του σκορ 6-4, 12-11, 18-15, 24-20 και τελικό 25-21 με τον Σασσάτη να περνάει στο κέντρο αντί του Χριστοδούλου και τους Ανάγνου, Γεωργίου στις θέσεις των Λένα και Τσαλικιάν.

Μονόλογος για τους γηπεδούχους το 2ο σετ με εξαιρετικό τον Αμαριανάκη και πολύ καλούς τους Γεωργίου και Λένα που επέστρεψαν στο παιχνίδι. Ο Μάνος Φραγκιαδάκης αντικατέστησε στο κέντρο τον Σαμαντά που τραυματίστηκε σε ένα άσχημο πέσιμο στο τερραίν και το σετ κύλησε γρήγορα με σκόρ 25-8 για να βάλει μπροστά τους μπλε με 2-0.

Υστατη αντεπίθεση απο τους νησιώτες στο 3ο σετ, αλλά η Ελαφρά Ταχιαρχία μπόρεσε πάλι να προηγηθεί έχοντας τον Αμαριανάκη σε πολύ καλή μέρα, με ιδιαίτερα ψηλά ποσοστά και τον Λένα αποτελεσματικό.

Ο Καρράς πήρε τη θέση του Χατζηκάλφα και το σετ κύλησε με διακύμανση 6-1, 12-7, 16-8, 18-9, 23-16 για να τελειώσει με 25-16 λίγο πρίν απο τις 3 το απομεσήμερο.

Επόμενη αγωνιστική σε ένα ματς με ιδιαίτερη σημασία για τους μπλε που θα αντιμετωπίσουν εκτός έδρας την ομάδα της Δραπετσώνας.