Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΑΟ ΒΑΡΗΣ 3-0 στο βόλεϊ γυναικών

Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΑΟ ΒΑΡΗΣ 3-0
στο βόλεϊ γυναικών

Φωτορεπορταζ απο Βαγγέλη Ζαρδή

Εύκολη νίκη για τις μπλε αμαζόνες στην εντός εδρας αναμέτρηση με αντίπαλο την ομάδα της Βάρης.

Με πολύ καλές τις Αργυρού και Λαλιώτη, οι μπλέ τελείωσαν το πρώτο σετ με 25-12 σε 19 λεπτά.
Η καλή λειτουργία συνεχίστηκε και στο 2ο σετ με την Θεολόγου να παίρνει τη σκυτάλη και την Παπαπάνου στο λίμπερο να κάνει άψογη υποδοχή. Το σετ τελείωσε σε 17 λεπτά με σκορ 25-8.
Οι αλλαγές δημιούργησαν μια μικρή δυσλειτουργία στο 3ο σετ και ο αντίπαλος προηγήθηκε με 10-5. Εκεί η ομάδα μας ανασυντάχθηκε και επανήλθε ισοφαρίζοντας 10-10.
Στη συνέχεια και ελέγχοντας το παιχνίδι ο Παύλος Μαναριώτης έδωσε χρόνο σε όλα τα κορίτσια της ομάδας και το παιχνίδι τελείωσε με σκορ 25-20 σε 23 λεπτά.
Καθαρό τρίποντο για τον Απόλλωνα που τον φέρνει ακομα πιο κοντά στην διαδικασία των play off.