Ηττα στο ται μπρέικ με 3-2, για την γυναικεία ομάδα του Γ.Σ Απόλλωνα

ΠΙΚΡΟ ΠΟΤΗΡΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝΑ

Ηττα στο ται μπρέικ με 3-2, για την γυναικεία ομάδα του Γ.Σ Απόλλωνα το βράδυ της Δευτέρας στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Νίκη Αμαρουσίου.

Η κορυφή απο χθές ανήκει στην ομάδα του Αμαρουσίου αφού οι μπλε αμαζόνες δεν μπόρεσαν να αντέξουν στην διαδικασία του 5ου σετ. Το παιχνίδι ικανοποίησε τους θεατές που γέμισαν το κλειστό της Κοκκινιάς Αμαρουσίου, παρά τα κάποια λάθη απο τις δύο ομάδες που οφείλονται πρωτίστως στο άγχος του αγώνα.

Ο Απόλλωνας ξεκίνησε δυναμικά και πήρε το πρώτο σετ με σκορ 25-16, έχασε το δεύτερο παρά την προσπάθεια και επανήλθε κερδίζοντας με το κουραστικό σκόρ 30-28 το τρίτο σέτ.
Στο τέταρτο σετ η αδυναμία της ομάδας μας να τελειώσει φάσεις κόστισε την ισοφάριση, με την Νίκη Αμαρουσίου να παίρνει την ψυχολογία του παιχνιδιού.
Στο πέμπτο σετ το σκορ πήγε μέχρι το 8-7 πόντο με πόντο, αλλα στην επανάληψη τα λάθη της ομάδας μας κόστισαν τον ένα βαθμό και το παιχνίδι πέρασε στον αντίπαλο με σκορ 15-7.

Η Νίκη Αμαρουσίου παρέμεινε μόνη στην κορυφή με 36 βαθμούς, με τις μπλέ να ακολουθούν στους 35 και τον Τυφώνα στην τρίτη θέση με 34 να οργανώνει την αντεπίθεση του. Στην τέταρτη θέση το Κορωπί με 31 βαθμούς που έχασε χθές με σκορ 3-1 απο την ΟΠΕ Χαλκίδας.