ΚΙ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ!!! Η ΕΦΗΒΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΣΤΗΝ Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΚΙ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ!!!
Η ΕΦΗΒΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΣΤΗΝ Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Μετά από μια καταπληκτική πορεία στα τελευταία παιχνίδια και προσθέτοντας άλλη μία νίκη στις αποσκευές της, η ομάδα Εφήβων του Απόλλωνα, οριστικοποίησε την παραμονή της στη Α' Κατηγορία.
Στην προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος, οι κυανόλευκοι έφηβοι είχαν να αντιμετωπίσουν σε εκτός έδρας αγώνα την ομάδα των Μελισσίων, απ'όπου και πήραν το ροζ φύλλο αγώνα με σκορ 45-75.
Η ομάδα μας ήταν εκπληκτική από την αρχή του παιχνιδιού και στην άμυνα και στην επίθεση παίρνοντας ενα αρκετά μεγάλο προβάδισμα από το 1ο δεκάλεπτο.
Στο δεύτερο ημίχρονο, κι αφού υπήρχε μια ασφαλή διαφορά από τον αντίπαλο, δώθηκε από τον προπονητή χρόνος συμμετοχής σε όλα τα παιδιά της εφηβικής ομάδας που έκαναν περίπατο μέσα στο κλειστό των Μελισσίων.

Δεκάλεπτα : 8-21, 24-42 (ημίχρονο), 31-57, 45-75

Κορυφαίοι παίχτες οι Βαμβακάς, Σκουτέλης, Τζεφεράκος και Λαμπράκης.

Γ.Σ. Απόλλων Σμύρνης (Ασημακόπουλος) : Βαμβακάς 22(2), Σκουτέλης 16(2), Δαμουλάκης 6, Λαμπράκης 7, Τζεφεράκος 8, Owie 4, Γεωργίου 6, Τσιλιμαντός 3(1), Ντάφλος 1, Παπαευθυμίου 1, Αγγελόπουλος, Συκιανάκης

12. ΚΑΟ Μελισσίων : 22 (1 - 20)

Ο επόμενος και τελευταίος αγώνας είναι εντός έδρας με αντίπαλο την ομάδα της ΑΕΚ.

ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ & ΣΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΥΣ!!!

Να υπενθυμίσουμε, ότι υποβιβάζονται οι 3 τελευταίες ομάδες.